Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Шановні роботодавці!
AA

Шановні роботодавці!

Доводимо до вашого відома, що з 08 січня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі», відповідно до якого зазнала змін частина 3 статті 24-1 «Реклама послуг із працевлаштування» ЗУ «Про рекламу», яка передбачає відповідальність роботодавця за дискримінацію в оголошенні про вакансію.

Відтепер, у разі виявлення дискримінаційних ознак у рекламі рекламодавець муситиме сплатити штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні становить 6500 грн. Відповідно, роботодавцю необхідно буде сплатити штраф у розмірі 65000 гривень.

При цьому, в рекламі про вакансії (прийом на роботу) забороняється зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об'єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Мінекономіки вже розробило порядок сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів:

1. Держпраці складає розпорядчий документ про штраф на підставі акту перевірки — за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів та наявності підстав для штрафу.

2. Роботодавець сплачуватиме штраф до державного бюджету за місцем державної реєстрації юридичної особи чи Фізичної особи - підприємця.

Сплатити штрафу треба буде упродовж 15 днів від отримання розпорядчого документу Держпраці.

 

Читайте також

Перелік вакантних посад, які за інформацією роботодавців, наявні в м. Южноукраїнську станом на 25.07.2022

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості надає перелік вакантних посад...

Перелік вакантних посад, які за інформацією роботодавців, наявні в м. Южноукраїнську станом на 18.07.2022

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості надає перелік вакантних посад...

Шановні роботодавці!

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості

Оновлено форму звітності 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». Наказ...