AA

Шановні мотоциклісти!

Дуже скоро на автошляхах Миколаївської області з’явиться велика кількість мотоциклів, скутерів і мопедів. В умілих руках професіонала ця швидкохідна, легка і маневрена машина - надійна і зручна. Але, як і будь-який транспортний засіб, мотоцикл - це джерело підвищеної небезпеки.

Небезпека дорожньо-транспортних пригод за участю мототранспорту полягає в тому, що мотоцикл, на відміну від автомобіля, в силу конструктивних особливостей має низьку пасивну безпеку. Тому навіть незначне зіткнення призводить до того, що водії і пасажири мотоциклів отримують серйозні травми. Основною причиною дорожньо-транспортних пригод є недотримання Правил дорожнього руху водіями мотоциклів, мопедів та скутерів. Крім того, часто даними транспортними засобами керують особи, які не володіють як знаннями Правил дорожнього руху, так і навичками водіння.

Поліція м. Южноукраїнськ звертається до мотоциклістів! Перш за все, щоб не стати жертвою дорожньо-транспортної пригоди слід виконувати всі вимоги Правил дорожнього руху. Найголовніше - завжди одягайте шолом. Він захистить при падінні від травм голови. Шолом повинен не тільки відповідати загальноприйнятим стандартам, а й бути зручним особисто для вас. Уважно дивіться на дорогу, адже навіть незначна нерівність в дорожньому полотні може спровокувати падіння.

Крім того пам'ятайте, що мотоцикл набагато складніше побачити в потоці транспорту і безпомилково визначити швидкість його руху, це пов'язано з тим, що розміри мотоцикла значно менше, ніж розміри інших транспортних засобів.

Необхідно пам'ятати і про те, що абсолютно всі сигнальні пристрої транспортного засобу мають бути справними. Це стосується звукових сигналів, сигналів гальмування, покажчиків повороту і інших пристроїв. Для підвищення рівня безпеки рекомендується не обмежуватися включенням сигналу повороту, але і дублювати намір змінити напрямок руху, подавши відповідний сигнал рукою. Такі сигнали також знадобляться мотоциклісту, якщо він збирається змінити смугу руху або виконати розворот. Піднята водієм рука приверне до себе увагу з боку інших учасників дорожнього руху та допоможе уникнути можливої дорожньо-транспортної пригоди.

Правильне положення в транспортному потоці теж дуже важливо для того, щоб мотоцикліст не залишився непоміченим. Не рекомендовано рухатися з вантажівкою або автобусом в одному ряду і маневрувати в щільному автомобільному потоці. Не варто також забувати про безпечну дистанцію. Не слід занадто близько під'їжджати до транспортного засобу, що їде попереду. Для того щоб забезпечити собі необхідний час для пошуку найбільш безпечною траєкторії виїзду з незручної ситуації в скупченні машин, мотоцикліст повинен намагатися не під'їжджати впритул до автомобілів.

Шановні мотоциклісти!

Будьте уважні і бережіть себе!

Читайте також

Відбудеться виїзний прийом громадян т.в.о. заступника начальника ГУНП в Миколаївській області Ахрамєєва М.В.

Южноукраїнське відділення поліції Первомайського ВП ГУНП

21 листопада 2018 року 10.00 до 12.00 у приміщенні Южноукраїнського відділення поліції...

Інформація щодо здійснення прийому громадян з питань дозвільної системи інспектором з контролю за обігом зброї в сфері дозвільної системи Южноукраїнського відділення поліції

Южноукраїнське відділення поліції Первомайського ВП ГУНП

Інформація щодо здійснення прийому громадян з питань дозвільної системи інспектором з контролю за об...