Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Профілактика невиробничого травматизму. Безпека на дорозі
AA

Профілактика невиробничого травматизму. Безпека на дорозі

Безпека – головний принцип, якого обов’язково необхідно дотримуватись при дорожньому русі. Він обов’язковий не лише для водіїв автотранспортних засобів, але і для усіх учасників дорожнього руху. Згідно з офіційною статистикою наїзд на пішохода – найбільш поширений вид дорожньо-транспортних пригод.

У Южноукраїнській міській територіальній громаді протягом 2023 року сталося 12 нещасних випадків, пов’язаних з транспортом, це вдвічі більше у порівнянні з 2022 роком (5).

Переважно ДТП за участю пішоходів відбувається в темний час доби. Саме тому були встановлені норми про носіння світло відбиваючих елементів з метою привернення уваги до себе та виділення себе на дорозі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 р. №1105 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306» визначено, що у темний час доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи мають використовувати світлоповертальні елементи або бути в одязі, який містять такі елементи.

Якщо у людини в одязі є світлоповертаючий елемент, то можливість аварії зменшується у 6-8 разів. За несприятливих погодних умов у такому одязі, людину буде помітно на відстані 130-150 метрів, в той час, як людину у темному одязі помітно лише на 25-50 метрів. Крім цього запроваджується відповідальність водіїв та пасажирів за порушення ними правил користування спеціальними жилетами із світлоповертальними елементами.

Браслети виготовлені з м’якого пластику та помітні у світлі фар автомобіля з відстані до 400 м.

Носіння флайтера знижує ризик наїзду на пішохода, ролера чи велосипедиста.

Ви знали, що 40% ДТП з травмами пішоходів і велосипедистів стається вночі?

В цей час люди, особливо у темному одязі, майже не помітні на переході чи узбіччі і водії не встигають загальмувати. При русі в темний час доби по неосвітлених шляхах водій бачить тільки ту частину дороги, що освітлена фарами автомобіля. При цьому здатність очей до сприйняття світлових контрастів гірше, ніж при денному світлі. Особливо важко помітити на дорозі у вечірній та нічний час пішоходів.

Хотілося б підкреслити, що світловідбивач для пішохода – не просто атрибут особистої безпеки, але й лакмусовий папірець загальної культури, дисциплінованого, цивілізованого поводження на дорозі.

Браслети виготовлені з м’якого пластику та помітні у світлі фар автомобіля з відстані до 400 м.

Носіння флайтера знижує ризик наїзду на пішохода, ролера чи велосипедиста. Флайтер - це світловідбиваючий брелок, значок, який яскраво світиться в променях автомобільних фар і служить для підвищення видимості пішоходів, велосипедистів та дитячих колясок на дорозі у темний час доби.

Радимо батькам дітей у зимові дні одягати школярів у яскравий одяг, який здалека видно на дорозі, додаючи до нього декілька флікерів (світловідбивачів). І обов’язково нагадати дітям правила переходу дороги!

 

 

 

Читайте також

До уваги ветеранів війни, членів  їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради повідомляє. 20 березня 2024...

Виїзна нарада

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

11.04.2024 відбулась виїзна нарада під головуванням заступника міського голови з питань діяльності в...

Про укладання колективних договорів у Южноукраїнській міській територіальній громаді станом на 01.04.2024

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

На 83 підприємствах, установах та організаціях Южноукраїнської міської територіальної громади укладе...

Роз’яснюємо щодо виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 185 «Про затвердже...