AA

Професійна орієнтація учнівської молоді

Важливим етапом психологічної та практичної підготовки учнів до трудової діяльності є їх правильна професійна орієнтація, яка спрямована на засвоєння учнями знань про умови правильного вибору професії, формування в них уміння аналізувати вимоги різних професій до психологічної структури особистості, а також свої професійно значущі якості, шляхи й засоби їх розвитку.

Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, якість продукції. Він є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, поєднання особистих і загальних інтересів.

Завдання профорієнтації полягає в ознайомленні учнів з професіями та правилами їх вибору, формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією. Саме тому, фахівцем з профорієнтації Южноукраїнського міського центру зайнятості заплановано та проводиться комплекс заходів, направлених на орієнтацію учнів до професійного вибору. Нещодавно такі заходи проведені для учнів дев’ятих класів Южноукраїнської гімназії №1 під назвою «Цікавий світ професій». Під час заходу учні ознайомились із важливим правилом успішного вибору майбутньої професії – поєднанням трьох важливих факторів: Я-хочу, Я-можу, Я-треба, а щоб краще зрозуміти  суть   професій, їм було презентовано відеоролики  профорієнтаційного спрямування.

Також для виявлення відношення до типу професії було проведено тестування, що викликало неабияку зацікавленість в школярів. Вони із задоволенням відповідали на питання, а після опрацювання тестів бурхливо обговорювали результати.

По завершенню заходу учні задавали питання щодо вибору та отримання професії, а також можливості працевлаштування. 

 

Читайте також

Відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення міста Южноукраїнська

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості

Днями за ініціативи Южноукраїнської міської філії Миколаївського ОЦЗ відбулося засідання координацій...