![](https://storage.googleapis.com/yu-mk-ua.appspot.com/2024/7/19/news/box3/21a25fa548b78f806b43009b691b8e24.jpeg)
На ПАЕС визначили переможців конкурсу плакатів з культури безпеки
На Південноукраїнській АЕС пройшов конкурс плакатів з культури безпеки. Їх створили самі працівники...
Res --> 1
Винуватцями зупинки гідроагрегатів Ташлицької ГАЕС стали продукти життєдіяльності чорних бакланів, які використовують опори та грозозахисні троси ВЛ-330 кВ у якості місць для посадки. Одночасна запинка двох машин роботою захисту згідно з заданим алгоритмом сталася 6 серпня о 21 год. 16 хв. Відхилень від параметрів нормальної експлуатації гідроагрегатів не було. Першопричиною роботи релейного захисту стало однофазне коротке замикання фази «А» ВЛ-330 кВ «Трихати» на відстані близько 1,7 км від шин ВРП-330 кВ ВП «Южно-Українська АЕС» на ділянці лінії, що не належить ЮУАЕС.
- Персонал каскаду перевірив правильність дії захисту та виконав огляд механічної частини гідроагрегатів, - повідомив заступник головного інженера каскаду ГЕС-ГАЕС Богдан Пахомов. - Відхилень не виявлено. За дві з половиною години машини було підключено до мережі в генераторному режимі.
З проблемою, коли причиною короткого замикання на високовольтних лініях стають продукти життєдіяльності пернатих, періодично стикаються електрики всього світу. Южно-українські гідроенергетики - не є винятком. Через пташиний послід неодноразово відбувалися однофазні короткі замикання фази «В» ВЛ-330 кВ «ТГАЕС-1», що призводило до її відключення дією релейного захисту. Останнє таке порушення в роботі сталося 30 вересня 2014 року. Перейнявши досвід колег, восени того ж року южно-українські енергетики встановили на високовольтній лінії додаткові пристрої, що захищають від птахів. Механічні відлякувачі стали ефективним засобом боротьби з чорними бакланами в початковий період їх використання. Згодом птахи звикли до механічних відлякувачів і перестали на них реагувати.
Для ефективнішої боротьби з пернатими ВП ЮУАЕС придбано біоакустичний відлякувач. Його роботу засновано на якісному цифровому відтворенні криків тривоги відлякуваних птахів, а також їх природних ворогів - хижаків. За інформацією начальника електроцеху каскаду ГЕС-ГАЕС Олега Агамалова, нині ведеться монтаж кабельної траси для підключення птаховідлякувачів типу «Орлан-1».
На Південноукраїнській АЕС пройшов конкурс плакатів з культури безпеки. Їх створили самі працівники...
П’ятеро молодих працівників Південноукраїнської АЕС, членів відокремленого підрозділу громадсь...
28 червня відбулась чергова ротація команди МАГАТЕ, яка здійснює моніторинг стану безпеки на Південн...
Інформація про перегляд тарифів на постачання теплової енергії (виробництво, транспортування та пост...
У філії ВП «Південноукраїнська АЕС» 12-13 червня відбулося спільне з АТ «НАЕК &laq...
ПОВІДОМЛЕННЯ про розгляд проєкту інвестиційної програми філії «Відокремлений підрозділ...
11 червня фахівці управління інформації та громадських зв’язків (УІГЗ) філії «ВП ПАЕС&ra...
ОГОЛОШЕННЯ про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля
6 червня в інформаційному центрі «Імпульс» Південноукраїнської АЕС нагородили учасників...
3 червня Організація молоді ППО філії «ВП ПАЕС» провела майстер-клас з виготовлення поро...