Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | Правила поведінки водіїв та пішоходів при погіршенні погодних умов
AA

Правила поведінки водіїв та пішоходів при погіршенні погодних умов

3 метою запобігання ускладнень у дорожньому русі та попередження скоєння дорожньо-транспортних пригод при погіршенні погодних умов, в черговий раз закликаємо водіїв та пішоходів неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху.

Мокрий сніг, ожеледь і туман в осінньо-зимовий період підвищують ризик дорожньо-транспортних пригод. Керування автомобілем – досить складний процес навіть в гарну погоду, а за таких умов все ускладнюється в декілька разів.

Головною прикрою особливістю погіршення погодних умов є те, що вони зменшують зону видимості та сприяють обману зору, тим самим порушуючи орієнтацію в просторі. Внаслідок цього спотворюється сприймання швидкості руху та відстані до інших транспортних засобів і нерухомих перешкод на дорозі.

Пропонуємо Вам декілька простих, тим не менш важливих правил, які допоможуть уникнути небажаного травматизму на дорогах.

ПОРАДИ ДЛЯ ВОДІЇВ:

1. Обирайте безпечну швидкість та дистанцію руху!

Розумна швидкість – це перша порада, як потрібно їздити під час мокрого снігу, ожеледі і туману. Швидкість повинна бути такою, щоб видимої відстані вистачало для екстреної зупинки.

Необхідно збільшити дистанцію між машинами. У звичайних умовах відстань до наступної машини долається за 2 секунди, у скоалних погодних умовах потрібно збільшити цей інтервал до 5 секунд.

Відмовтеся від ризикованих маневрувань, які, за несприятливих погодних умов, можуть призвести до створення аварійних ситуацій.

2. Забезпечте автомобіль зимовими моделями шин!

При погіршенні погодних умов — інтенсивних снігопадах, ожеледиці — не експлуатуйте автотранспорт з літніми шинами. Обов’язково під час експлуатації у зимовий період на транспортному засобі мають бути встановлені зимові шини. При цьому, бажано, щоб шини на всіх колесах були однакові.

3. Увімкніть ближнє світло!

Вдень світло фар у складних погодних умовах допомагає мало, але їх потрібно увімкнути аби зробити свою машину помітною для інших учасників руху.

Якщо Ваша машина укомплектована протитуманними фарами – їх потрібно включити. Вони будуть освітлювати дорогу краще звичайних, оскільки світять по низу, над дорогою.

4. Рухайтесь по розміткам на дорозі!

Ще одна неприємність, яку несуть із собою несприятливі погодні умови – це неможливість бачити дорогу. У багатьох випадках можна з'їхати з проїжджої частини в кювет або ще далі.

Небезпечно їхати дуже близько до узбіччя, так як там можуть знаходиться інші машини чи навіть люди. Якщо на дорозі є лінія, що обмежує край проїзної частини, то можете орієнтуватися по ній.

В умовах поганої видимості люди схильні з'їжджати на середину дороги. Слідкуйте, щоб ваша машина не перетинала розділову лінію!

5. У разі повної відсутності видимості з'їжджайте на узбіччя

Якщо дуже густий туман чи сніг обмежує видимість майже до нуля, краще з'їхати в бік і почекати. Обов'язково включіть аварійні вогні, щоб інші водії могли вас помітити.

ПОРАДИ ДЛЯ ПІШОХОДІВ:

1. Враховувати, що ситуація змінилася і, не розраховуючи на реакцію водія, вжити заходів самозбереження – не перебігати дорогу, провокуючи різке гальмування.

2. Не виходити раптово на проїзну частину та не починати переходити дорогу, якщо авто не встигає загальмувати перед перехрестям, бо автомобіль не може миттєво зупинитись.

3. Не сподіватися, що водій вас гарантовано бачить, і краще пропустити транспорт, або точно переконатися в ефективному гальмуванні і зупинці.

4. Бути уважними навіть на тротуарі – водій може не зреагувати вчасно, автомобіль може занести.

5. Не йти по краю дороги, особливо уздовж руху транспорту. Рухатися по узбіччю треба назустріч транспорту, максимально далі від краю проїжджої частини.

6. Використовувати світловідбиваючі елементи на одязі, сумці, парасольці, велосипеді і т.д.

7. За наявності капюшона, парасольки заздалегідь звільнити собі поле зору зліва і справа, перебуваючи ще на узбіччі.

8. Не тримати руки в кишенях! При погіршенні погодних умов це збільшує ризики падіння і травмування. Для утримання рівноваги необхідно розмахувати руками в такт ходьби.

9. Звільнитися від плеєра і перервати телефонну розмову.

10. Велосипедист в таких умовах повинен зійти з велосипеда і рухатися пішки, поруч з велосипедом.

Шановні водії та пішоходи!

З метою попередження травматизму та уникнення аварійних ситуацій будьте взаємоввічливими!

Дотримуйтесь Правил дорожнього руху!

Читайте також

Відповідальність громадян при зверненні за призначенням державних соціальних допомог

Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради

Громадяни звертаючись до органів соціального захисту населення за призначенням державних соціальних...

Про укладання колективних договорів у Южноукраїнській міській територіальній громаді станом на 01.12.2024

Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради

На 83 підприємствах, установах та організаціях Южноукраїнської міської територіальної громади укладе...