Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Підліткова наркоманія – причини, ознаки і наслідки
AA

Підліткова наркоманія – причини, ознаки і наслідки

Підлітковий вік є унікальним, в цей період відбувається інтенсивна перебудова організму, що супроводжується гормональними сплесками, психологічними переживаннями і соціальною адаптацією в дорослому світі.

У 12-15 років, підлітки намагаються спробувати щось нове, виявляють інтерес до заборонених речовин, але не можуть усвідомити всієї небезпеки наркотиків. В результаті вони стикаються з проблемою наркоманії, провокує деградацію особистості, погіршення здоров’я і ряд супутніх фізіологічних і психологічних проблем. Фахівці розрізняють два основних типи причин підліткової наркоманії: соціальні і психологічні.

Підштовхнути підлітка до вживання наркотиків, можуть такі чинники як: проблеми в родині, підліткове насильство, неправильне виховання, психологічний вплив ровесників, а також індивідуальні особливості вікового розвитку. В результаті, підліток намагається піти від наявних проблем найпростішим способом – прийомом заборонених речовин.

Різновиди наркоманії, залежність у підлітків має кілька основних стадій розвитку:

  • Перша стадія – це перше вживання або кілька прийомів наркотику. Як правило, перші прийоми викликані бажанням вжити «за компанію» з іншими підлітками, відчути «смак» забороненого, стати таким же, як і більш досвідчені однолітки, що розповідають про те, що наркотики – це добре;
  • Друга стадія супроводжується ейфорією від вживання наркотичних речовин. Підліток відчуває легкість і бачить в цьому можливість отримання швидкого задоволення. На другій стадії ще немає психологічної залежності, а прийом все ще обумовлений бажанням відчувати себе комфортно в компанії своїх однолітків;
  • Третя стадія супроводжується появою психічної залежності, що спостерігається при тривалій перерві між уживаними дозами. Поведінка підлітка стає дратівливою, він відчуває занепокоєння і тривогу, які йдуть тільки після вживання чергової дози наркотику;
  • Четверта стадія – є останньою і супроводжується стійкою фізичною залежністю від прийому наркотиків. При відмові від вживання, підліток відчуває сильну ломку і нестерпні фізичні страждання. Характер прояву абстинентного синдрому прямо залежить від типу наркотику.

Ключові ознаки підліткової наркоманії (вік 12-15 років)

Як правило, підлітки, які вживають намагаються ухилитися від відвертих розмов на тему наркотиків, брешуть щодо місця перебування, причин затримки з прогулянок, вони віддаляються від нормальних сімейних взаємин, перестають підкорятися і порушують прямі вказівки батьків. Також про підліткову наркоманію можуть говорити різкі зміни поведінки, що супроводжуються порушенням мови і координації рухів, посилюється емоційність.

У розмовах з однолітками і друзями, підлітки вживають сленгові вислови, прямо або побічно вказують на наркотичні засоби. Після вживання, можуть проявлятися класичні симптоми у вигляді: почервоніння очей, порушення психоемоційного стану тощо.

Наслідки підліткової наркоманії

Молоді наркомани можуть страждати від затримки в інтелектуальному і фізичному розвитку, у них спостерігаються порушення роботи функцій внутрішніх органів, психічні відхилення.

При виявленні підліткової наркоманії або обгрунтованій підозрі, необхідно негайно звертатися до нарколога для проходження діагностики та лікування.

Читайте також

Тренінг «Не дрібниці у стосунках»

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

05 лютого фахівці Денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насиль...

Вручення сертифікатів

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

16 січня в приміщенні Денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашньо...

До уваги батьків, які виховують дітей з тяжкими захворюваннями, опікунів, піклувальників, батьків-вихователів  та прийомних батьків!

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року №214 «Деякі питанн...

Шановні мешканці громади!

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

Южноукраїнський міський центр соціальних служб вітає вас з прийдешніми святами, та нагадуємо, що роз...

Діти отримали подарунки

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

Напередодні Різдвяних новорічних світ завдяки співпраці ЮМЦСС з фондом ОБФ "Доброта т...

Булінг та особисті кордони

Южноукраїнський міський центр соціальних служб

У продовж проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства&raqu...