AA

«Пакунок малюка»: хто має право та куди звертатися за отриманням розповідає Міністр юстиції України Павло Петренко

Шановний Павло, щотижня залюбки читаю Ваші консультації з конкретними порадами і вирішила сама звернутись із запитанням. Через 2 місяця я готуюсь стати мамою. Про послугу реєстрації народження у пологовому будинку вже знаю. Знайомі розповіли, що додатково можна отримати «пакунок малюка». Можете більш детально про нього розповісти? (Світлана Гончарова)

Що таке «Пакунок малюка»?

«Пакунок малюка» — це одноразова натуральна допомога у вигляді набору необхідних речей для новонародженої дитини. Загальна вартість набору становить не більш як 5 тис грн. Отримання цієї допомоги не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні.

Хто має право отримати таку допомогу?

Отримати допомогу «пакунок малюка» мають право як громадяни України, так й іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. Безпосередніми отримувачами допомоги є мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини.

Патронатний вихователь отримує «пакунок малюка» у випадку, коли батьки чи родичі відмовились від новонародженої дитини в пологовому будинку або якщо у матері новонародженої дитини виникли ускладнення при пологах чи хвороба, що унеможливлює здійснення нею догляду за новонародженою дитиною .

Що входить до набору?

До набору входить все, що необхідно для новонародженої дитини: підгузки, вологі серветки, пелюшки, бодіки, шапочки, штани-повзунки, чоловічки, шкарпетки, термометри для води та для тіла, ножиці, ковдра, підковдра, матрац, розвиваючі іграшки, рушник, мило-шампунь, крем і коробка-колиска.

Деталізований перелік та кількість дитячих товарів визначено наказом Міністерства соціальної політики України від 17 липня 2018 року № 1025 «Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини».

Коли надається допомога?

Видача допомоги «пакунок малюка» здійснюється безпосередньо у пологовому будинку під час народження/виписки новонародженої дитини або за місцем проживання/перебування новонародженої дитини не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня її народження.

Патронатному вихователю може бути видано «пакунок малюка», якщо він забрав новонароджену дитину з пологового будинку протягом місяця з дня народження. 

Якщо на день виписки з пологового будинку «пакунок малюка» був відсутнім, отримувачу необхідно подати заяву до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення про забезпечення такою допомогою.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

Друзі, кохайтесь! Створюйте щасливі родини та народжуйте здорових, прекрасних дітей!

 

 

 

Читайте також

Міністерство юстиції консультує в рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО!»:  що потрібно знати про договір довічного утримання (догляду)?

Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області

Багатьом з нас знайома ситуація, коли літні люди, які не спроможні самі забезпечувати власні потреби...

Міністерство юстиції консультує в рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО!»: Про порядок стягнення  аліментів на дитину у разі виїзду одного з батьків для постійного проживання за кордон

Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: Про порядок стягнення&n...

Мін’юст консультує: хто такі присяжні, як ними стати та які справи розглядаються за їх участю?

Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області

Статтею 124 Конституції України визначено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосудд...

Міністерство юстиції консультує в рамках проєкту "Я маю право!": як отримати статус особи з інвалідністю військовослужбовцю, який отримав поранення під час участі в АТО?

Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області

Статус особи з інвалідністю внаслідок війни надається особам, які отримали інвалідність внаслідок по...

Напередодні Всеукраїнського тижня з протидії булінгу нагадуємо, що таке булінг, як його розпізнати та як діяти сторонам конфлікту?

Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області

У 2019 року вступили в силу норми закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів Украї...

Міністерство юстиції консультує в рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО!»: що таке податкова знижка на навчання та як її отримати?

Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області

Що таке податкова знижка на навчання? Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється змен...