На Южно-Українському енергокомплексі  підбили підсумки виконання колективного  договору

На Южно-Українському енергокомплексі 16 серпня проаналізували виконання Колективного договору в першому півріччі 2018 року. Оцінку реалізації взаємних зобов'язань адміністрації та трудового колективу, що містяться в Колективному договорі компанії НАЕК «Енергоатом», дали на розширеному засіданні адміністрації та профспілкового активу цехів і підрозділів ВП ЮУАЕС.

Підбиваючи підсумки півріччя, генеральний директор підприємства Володимир Лісніченко та голова профкому Сергій Снітков доповіли про основні виробничі та соціальні підсумки діяльності колективу. Особливу увагу в доповідях та виступах учасників зустрічі було приділено забезпеченню стабільної роботи галузі та соціальних гарантій атомників. Серед найактуальніших тем – боротьба за справедливий тариф на «атомний» кіловат, підняття рівня оплати праці, будівництво житла, залучення та закріплення молодих кадрів на АЕС.

Зазначалося, зокрема, що престиж професії стрімко падає. Протягом 2017-2018 рр. розірвано 30% тристоронніх договорів на підготовку молодих фахівців для ВП ЮУАЕС. При цьому 17 з 20 угод розірвано за ініціативи студентів. За власним бажанням з підприємства пішли 12% молодих фахівців, працевлаштованих протягом 2016-2017 рр. Основна причина звільнень та розірвань договорів – низький рівень заробітної платні  та відсутність житла. Втрачає підприємство і висококваліфікованих працівників. Так, з енергоремонтного підрозділу з початку року звільнилися 75 фахівців, а в цеху теплової автоматики та вимірювань на сьогодні налічується 25 вакансій. Відтік кадрів не припиняється.

В підсумковій постанові розширеного засідання зазначено: «З метою недопущення масового звільнення персоналу ВП ЮУАЕС у зв’язку з незадовільним розміром оплати праці, збереження фахових спеціалістів атомної галузі, підвищення престижності роботи на АЕС України доручити профспілковому комітету ППО ДП «НАЕК «Енергоатом» продовжити процедуру переговорів зі всіма гілками влади та НКРЕКП щодо підвищення тарифу для атомної енергетики, в т.ч. в частині підвищення фонду оплати праці. У разі невиконання вимоги щодо підвищення ФОП перейти до більш рішучих дій і акцій протесту,  заручившись  підтримкою європейських глобальних профспілок».

Щодо загальних підсумків виконання Колективного договору в першому півріччі 2018 року, учасники засідання констатували наступне. Колектив Южно-Українського енергокомплексу зі своїм основним завданням з виробітку електричної енергії за дотримання умов безпечної експлуатації впорався. За 6 місяців ВП ЮУАЕС відпущено в Енергоринок 7 млрд 277,5 млн кВт∙год. електроенергії, це складає 102,7% від скоригованого планового завдання. Коефіцієнт використання встановленої потужності атомних енергоблоків склав 59,37% (при плані 58,19%). Товарної продукції вироблено на суму 3 млрд 207,1 млн грн. Колективний договір ДП «НАЕК «Енергоатом» у першому півріччі колективом ВП ЮУАЕС в цілому виконано.

Незабаром буде підбито підсумки виконання Колективного договору в масштабах НАЕК. На розширеному засіданні адміністрації та профспілкового активу Южно-Українського енергокомплексу затвердили список делегатів від ВП ЮУАЕС, які візьмуть участь у обговоренні виконання колективної угоди компанії за перше півріччя 2018 року. У робочу комісію з підготовки Колдоговору ДП «НАЕК «Енергоатом» заздалегідь направлять пропозиції, що надійшли від колективів підрозділів ВП «Южно-Українська АЕС».

Читайте також

Южно-Українська АЕС готується до реконструкції системи радіаційного контролю третього енергоблока

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

Система радіаційного контролю (СРК) енергоблока №3 ЮУАЕС у рамках продовження строку експлуатації ма...

На южно-українському майданчику Громадська рада при Первомайській РДА обговорила освоєння коштів соціально-економічної компенсації ризику населення 30-км зони АЕС

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

Южно-Український енергокомплекс відвідала делегація Громадської ради при Первомайській районній держ...