AA

На ЮУАЕС обговорили деталі реалізації контракту зі S̆KODA JS a.s.

Южноукраїнські фахівці та представники компанії S̆KODA JS a.s 23 березня уточнили шляхи реалізації контракту на реконструкцію кранів кругової дії в нинішніх умовах. Через карантин, спричинений коронавірусом, доводиться коригувати плани та переглядати домовленості. Так, контракт зі S̆KODA JS a.s цього року реалізують лише стосовно енергоблока №1 ЮУАЕС. Роботи на енергоблоці №2 вирішено перенести на 2022 рік.

Реконструкція кранів кругової дії в реакторних залах першого і другого енергоблоків необхідна для приведення основного обладнання у відповідність до сучасних вимог норм та правил, а також для впровадження на блоках технології Holtec, яка передбачає підготовку устаткування для поводження з відпрацьованим ядерним паливом. Комплектуючі для кранів виготовляють у декількох країнах Європи.

Через пандемію, викликану коронавірусом, узгоджені контрактом терміни вже довелось переглядати. Їх перенесли на рік, але це ситуацію суттєво не змінило. У Чехії майже увесь час триває жорсткий карантин. Допуск іноземців обмежений, через це не вдалося провести повноцінні приймальні випробування обладнання.

Андрій Біндюков, заступник головного інженера з модернізації та реконструкції ЮУАЕС, зазначив «Обладнання, зокрема його механічна частина, давно готове. Воно випробуване виробниками, деяке навіть в присутності наших представників. Але досі у нас не було можливості провести випробування за участі приймальної комісії, яка формує узагальнений висновок і дає дозвіл на відвантаження продукції  замовнику, тобто Южно-Українській АЕС. Цього тижня ми провели нараду с представниками компанії S̆KODA. Обговорили, між іншим, і роботу цієї комісії. Вирішили, що частину випробувань проведемо дистанційно. Щодо основного обладнання, все ж доведеться виїздити на місця. Плануємо два етапи – в Словенії випробуємо механічну частину, в Чехії – електричну. Після кожного етапу, якщо обладнання пройде випробування, відбуватиметься його відвантаження».

На нараді обговорили нюанси проведення випробувань на майданчиках компаній Litostroj Рower та S̆KODA, склад комплекту ЗІП (запасні інструменти та прилади), що поставлятиметься з електрообладнанням, а також персональний склад приймальної комісії від НАЕК «Енергоатом» та ВП ЮУАЕС.

Розпочати поставку обладнання планують у травні, завершити – до кінця літа. За графіком енергоблок №1 має бути виведений у планово-попереджувальний ремонт у серпні. Визначальною щодо тривалості ремонту буде саме реконструкція крану кругової дії. Роботи триватимуть орієнтовно до лютого наступного року.

Читайте також

На енергоблоці №3 ЮУАЕС модернізують обладнання загальноблочної резервної дизель-генераторної електростанції

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

На енергоблоці №3 Южно-Української АЕС під час нинішнього планово-попереджувального ремонту виконуют...