Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | На прохання ПАЕС Южноукраїнський ліцей поновив ліцензію на одну з дефіцитних спеціальностей
AA

На прохання ПАЕС Южноукраїнський ліцей поновив ліцензію на одну з дефіцитних спеціальностей

На прохання керівництва ПАЕС Южноукраїнський професійний ліцей поновив ліцензію на інтегровану спеціальність «Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування. Слюсар з ремонту контрольно-вимірювальних приладів та автоматики».  Учні вже проходять першу виробничу практику на підприємстві. 

Для підготовки робітничих кадрів між НАЕК «Енергоатом» та Южноукраїнським професійним ліцеєм у 2022 році було укладено договір «Про надання послуг у сфері професійно-технічної освіти». Термін навчання за інтегрованою професією  «Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування. Слюсар з ремонту контрольно-вимірювальних приладів та автоматики» - три роки. По закінченню навчання молоді спеціалісти отримують четвертий і третій розряд відповідно. «У нас в цеху йде зміна поколінь. Багато хто вже пішов на заслужений відпочинок, є люди передпенсійного віку, тож розраховуємо на підготовку нових робітничих кадрів. Декілька років у ліцеї не навчали потрібній нам професії і ми радіємо тому, що тепер ліцензію поновлено. Нам вкрай потрібні молоді спеціалісти», - каже начальник цеху з ремонту турбінного устаткування енергоремонтного підрозділу ПАЕС Артем Ляпало. 

Практика на підприємстві для 20 учнів ліцею – це перше знайомство з колективом і можливість перейняти досвід професіоналів. Безпосередньо залучити дітей до якихось робіт працівники Південноукраїнської АЕС не можуть. Заважає віковий ценз і відсутність багажу знань у першокурсників, але вони отримають можливість закріпити вивчену теорію на практиці та подивитись, куди вже через кілька років зможуть прийти працювати. 

Навчання у Южноукраїнському професійному ліцеї безоплатне. Плюс до того, здобувачі освіти отримують стипендію, іногороднім пропонують гуртожиток. Кращі випускники мають великі шанси працевлаштуватися на Південноукраїнську АЕС та будувати тут свою кар’єру вже з 18-19 років.

 

Читайте також

На ПАЕС завершилося комплексне інспекційне обстеження  готовності енергоблока №1  до подальшої довгострокової експлуатації

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ПАЕС

25 серпня на Південноукраїнській АЕС завершилося комплексне інспекційне обстеження готовності енерго...

Шановні мешканці Южноукраїнської та Арбузинської територіальних громад, споживачі послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення!

ВП «Південноукраїнська АЕС»

Інформація про наміри зміни тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведенн...