Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Меморандум заради підвищення доступності і якості надання освітніх послуг 
AA

Меморандум заради підвищення доступності і якості надання освітніх послуг 

Южноукраїнський міський голова Валерій Онуфрієнко минулого тижня провів зустріч з представниками шведсько-українського проекту SKL International “Підтримка децентралізації в Україні”. Олег Фасоль та Айдер Сеїтосманов - експерти цього проекту. Пан Олег донедавна очолював Департамент освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації. У зустрічі також взяли участь заступник міського голови Сергій Горностай, начальник управління освіти Юрій Сінчук та його заступник Олег Пузир.

Мета приїзду гостей - пропаганда системи створення ефективної освітньої мережі з точки зору використання фінансових ресурсів. На сьогодні існує чимало громад, в яких витрачається до 70 відсотків бюджету на освіту. Наша - не виключення. На думку Олега Фасолі, це свідчить про неефективний менеджмент. Експерт зазначив, що в українських школах сьогодні існує декілька проблем. Перша - недостатнє забезпечення сучасними наочними матеріалами сільських шкіл: лише крейдою та дошкою у цифровізаційні часи вже не обійтись. Друга - слабка ефективність старшої школи, бо замість повноцінного отримання освіти учні 10-11-х класів свої сили витрачають лише на підготовку до ЗНО, а рейтинги, на жаль, відображають рівень надання освітніх послуг не шкіл, а репетиторів. Третя - у багатьох невеликих громадах майже не існує вибору профілю навчання у старшій школі.

Попереду на нас чекає 2027 рік, в якому освіта має розділитися на початкову, базову та профільну. Пропозиція гостей - не чекати 2027-го, а вже сьогодні працювати над формуванням ефективної старшої школи. Експерти сподіваються, що їх досвід та наша участь у шведсько-українському проекті принесуть користь Южноукраїнській міській територіальній громаді. Олег Фасоль зауважив, що ніхто не надасть нам готового сценарію модернізації освіти, громада повинна створити його самостійно, а роль експертів - у презентації нових принципів роботи шляхом діалога та інформаційної підтримки учасників освітянського процесу. 

Міський голова Валерій Онуфрієнко зазначив, що розуміє важливість впровадження сучасних технологій та методів у школах громади, та наприкінці зустрічі підписав Меморандум про співробітництво, мета якого - підвищення доступності і якості надання освітніх послуг в нашій громаді. 


 

Читайте також

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перепрофілювання та зміну назви Іванівського закладу загальної середньої освіти Южноукраїнської міської ради

Управління освіти Южноукраїнської міської ради

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перепрофілювання (зміну ти...