AA

Інформація про хід виконання комплексної Програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян в м.Южноукраїнську на 2017-2021 роки протягом 2018 року

Комплексна програма профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав  і  свобод  громадян  в м. Южноукраїнську на  2017-2021 роки (далі – Програма)  затверджена рішенням  Южноукраїнської  міської  ради від 19 січня 2017 року № 490, внесено зміни та доповнення рішеннями Южноукраїнської міської ради від 25 січня 2018 року № 958.

Програма містить 63 заходи, виконавцями яких є: Южноукраїнське відділення поліції Первомайського відділу поліції ГУНП в Миколаївської області, міський  центр зайнятості населення, управління  з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської  міської ради, управління соціального захисту населення, охорони здоров’я та праці Южноукраїнської міської ради, комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне об’єднання», комунальне підприємство «Служба комунального господарства», служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради, управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради, Южноукраїнський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління освіти Южноукраїнської міської ради, управління економічного розвитку Южноукраїнскої міської ради, Державний навчальний заклад «Южноукраїнський професійний ліцей», комунальний заклад «Южноукраїнська міська лікарня» (далі – КЗ ЮМЛ), Южноукраїнське районне відділення Управління поліції охорони в Миколаївській області, відділ в м. Южноукраїнську, управління служби безпеки України в Миколаївській області, фінансове управління Южноукраїнської міської ради, Южноукраїнський міський відділ кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Миколаївської області.

Наводимо нижче стан виконання заходів Програми, які мають високу соціальну значущість.

Особовим складом Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області (далі – ЮУВП)  постійно проводиться аналіз стану правопорядку в місті. З урахуванням змін оперативної обстановки, що негативно впливає на стан правопорядку, розробляються плани заходів запобігання злочинності, вносяться відповідні корегування до оперативних планів відділення поліції. Приймається участь співробітників служби дільничних офіцерів поліції в проведенні відпрацювань за різними напрямками службової діяльності.

З метою підвищення ефективності спільних заходів щодо попередження правопорушень та злочинів, підняття іміджу дільничних офіцерів поліції, особовим складом проводяться заходи щодо налагодження взаємодії з трудовими колективами, навчальними закладами, ЖЕД.

Співробітниками відділення поліції постійно, під час проведення масових та культурно-розважальних заходів забезпечується охорона громадського порядку. Під час патрулювання у вечірній та нічний час наряди СРПП наближені до патрулювання зазначених місць. Крім того, до патрулювання у вечірній час у вихідні дні, а також під час проведення масових заходів, залучаються члени громадського формування по охороні громадського порядку м. Южноукраїнська, які здійснюють патрулювання спільно із працівниками поліції.

З метою попередження злочинів та правопорушень за місцем проживання осіб, що перебувають на обліку з причин пияцтва, сімейних дебоширів, неповнолітніх «групи ризику» та інших правопорушників проводяться індивідуально-профілактична робота. Крім того, здійснюється перевірки їх за місцем проживання, проводяться бесіди з сусідами та родичами, постійно вносяться корективи до інтегрованої бази даних стосовно підоблікових осіб. Під час проведення оперативно-профілактичних операцій особливо загострюється увага за поведінкою та способом життя вказаних осіб.

Особовим складом Южноукраїнського відділення поліції під час здійснення по квартирних обходів громадян особливу увагу звернено на осіб, визнаних недієздатними, на психічно хворих осіб та інших осіб, які потребують опіки, хворих на алкоголізм та наркоманію, з метою запобігання фактам знущання над ними та незаконного відчуження їх житла.

За рахунок місцевого бюджету утримуються 2 одиниці старших інспекторів громадських пунктів охорони правопорядку, які безпосередньо надають допомогу дільничним офіцерам в частині ведення обліку раніше судимих, звільнених від відбування покарання умовно-достроково, засуджених до покарань без позбавлення волі, беруть участь у рейдах з метою виявлення та профілактики правопорушень.

З метою створення належних умов для роботи громадськості, дільничних офіцерів поліції та членів громадських формувань з охорони громадського порядку за рахунок коштів місцевого бюджету в мікрорайонах міста утримується приміщення громадського пункту охорони правопорядку, оплачуються послуги зв’язку, комунальні послуги.

Постійно вживаються заходи щодо попередження нелегальної міграції та злочинності серед іноземців.

Щоквартально забезпечується  проведення звірок списків осіб, що повернулись з місць позбавлення волі та надається до спостережної комісії при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради  інформація про результати звірки списків цих осіб. Забезпечується у встановлений термін постановка на облік осіб, що повернулись з місць позбавлення волі. З метою профілактики та боротьби з туберкульозом вказана категорія осіб, в обов’язковому порядку направляється на обстеження до КЗ ЮМЛ.

Старшими інспекторами при постановці на облік осіб, що звільнилися з місць позбавлення волі, вживаються заходи щодо їх працевлаштування, роз’ясняються їх права, направляються до міського центру зайнятості з метою постановки на облік та подальшого працевлаштування.

На офіційному сайті міста Южноукраїнська періодично публікується графік прийому громадян посадовими особами ЮУВП, із зазначенням контактних номерів телефонів та номерів «телефонів довіри».

Департаментом соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради ведеться облік осіб похилого віку. Працівниками департаменту та відділенням оздоровчо-реабілітаційних послуг комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування» серед осіб визнаних недієздатними, психічно хворими, інших осіб, які потребують опіки та хворих на алкоголізм і наркоманію проводиться роз’яснювальна робота щодо шляхів запобігання знущання над ними, незаконного відчуження їх житла.

У комунальному закладі Южноукраїнська міська лікарня проводиться анкетування та профілактичний огляд учнів шкіл міста, гімназії та ліцею з метою виявлення схильності до вживання алкоголю та наркотичних засобів. Всього в поточному році фахівцями педіатричної служби проанкетовано 99,8% учнів.

В червні 2018 року в Южноукраїнському професійному ліцеї проводилась акція до Міжнародного дня боротьби із зловживанням наркотичних речовин «НАРКОТИКАМ  - НІ!», проводились зустрічі із представниками правоохоронних органів, духовенства міста Южноукраїнська. Крім того, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля!» проводилась тематична лінійка та ряд заходів, а також проводилась демонстрація відеороликів на правову тематику, перегляд та обговорення кінофільмів правової тематики у навчальних групах.

З метою трудової адаптації та матеріальної підтримки безробітні, у тому числі особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, мають можливість прийняти участь в оплачуваних громадських роботах, які пропонуються Южноукраїнським міським центром зайнятості.

Протягом 2018 року Южноукраїнським міським центром зайнятості 3 особи, які були звільнені з місць позбавлення волі, отримали послуги з підбору роботи.

Рішенням  виконавчого  комітету Южноукраїнської міської ради від 28.03.2001 № 96 зареєстровано громадське формування по охороні громадського порядку. На теперішній час формування налічує 33 члени, які активно приймають участь у охороні громадського порядку під час спільного патрулювання із поліцією, а також під час проведення масових заходів.

У 2018 році було виділено кошти в сумі 60000 грн. з місцевого бюджету на для поліпшення діяльності та грошову винагороду громадському формуванню по охороні громадського порядку відповідно до Програми.

З метою профілактичної роботи щодо запобігання бездоглядності та правопорушень серед дітей та підлітків, попередження вчинення злочинів проти них, з метою захисту від шкідливого впливу, збереження їх життя та здоров’я, виконавчим комітетом Южноукраїнської міської ради 22.01.2012 було прийнято рішення № 25 «Про запобігання дитячій бездоглядності та захист життя і здоров’я дітей» ( 22.11.2012 поновлено). Даним рішенням обмежено перебування дітей віком до 16 років, без супроводу дорослих, на вулицях та в розважальних закладах міста після 21 години взимку та 22 години влітку.

На виконання цього рішення службою у справах дітей Южноукраїнської міської ради (далі – ССД) спільно з працівниками правоохоронних органів розроблений графік проведення спільних рейдів, під час яких контролюється перебування дітей на вулицях та  в розважальних закладах міста в нічний час, продаж їм спиртних напоїв, тютюнових виробів.

Однією з основних форм профілактики дитячої бездоглядності, безпритульності та правопорушень є проведення профілактичних рейдів

За 2018 рік  працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками поліції  проводились рейди  «Діти вулиці», «Підліток», «Канікули», «Урок» тощо з профілактики правопорушень, бездоглядності,  бродяжництва та жебракування серед дітей. Рейдовими перевірками охоплені ринки міста, вокзал, підвали, горища, звалища, міський пляж, паркова зона, розважальні заклади,  дискотеки та інші місця збору дітей.

За звітний період проведено 26 рейдів «Діти вулиці», виявлено  44 дитини, які перебували на вулицях, у розважальних закладах міста у нічний час, вживали спиртні напої, тощо. Вилучено 22 дітей з вулиць та розважальних закладів міста. Вилучені діти повернуті в сім’ї. В ході проведення рейдів попереджено 29 батьків.

Працівники служби у справах дітей беруть  участь у проведені профілактичних оглядів серед учнів «групи ризику» та радах профілактики в учбових закладах міста. Також проводяться індивідуальні профілактичні бесіди з дітьми, схильними до скоєння правопорушень, та їх батьками. Розроблений графік проведення групових профілактичних бесід та  лекцій  у навчальних закладах міста з дітьми, схильними до правопорушень, вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відповідно до якого працівники служби у справах дітей спільно з співробітниками поліції проводять групові профілактичні бесіди.

На обліку служби у справах дітей перебувають  3 дітей, які зазнали  насилля в сім’ї. Службою у справах дітей ініційовано притягнення до відповідальності осіб, які вчинили насилля над дітьми.  Дітям надана психологічна допомога.

З метою попередження повторної злочинності службою у справах дітей проводиться робота з засудженими до покарання без позбавлення волі. Працівниками служби постійно контролюється їх поведінка та зайнятість, діти відвідуються на дому, проводяться індивідуальні бесіди  щодо попередження вчинення  ними повторних правопорушень та злочинів. Щоліта працівниками служби у справах дітей проводяться обстеження умов проживання вищевказаних дітей з метою з'ясування  їх зайнятості під час канікулярного періоду. Також працівники служби у справах дітей, з метою захисту прав дітей, відповідно до повідомлень Южноукраїнського міського суду, приймають участь в судових засіданнях щодо розгляду кримінальних проваджень за підозрою у скоєнні правопорушень неповнолітніми.

Питання щодо профілактики вчинення повторних злочинів розглядаються  на засіданні координаційної ради з питань соціального захисту,  профілактики правопорушень та бездоглядності серед дітей. Неповнолітніх, які відбули покарання та  звільнилися з місць позбавлення волі в місті немає.

Службою у справах дітей міської ради постійно проводиться робота щодо виявлення неблагополучних сімей. Працівники ССД беруть участь у підготовці матеріалів щодо позбавлення батьківських прав; дітям – сиротам, дітям, що знаходяться під опікою соціальний та правовий захист, надають адресну допомогу. З цією метою службою у справах дітей міської ради забезпечується своєчасне виявлення сімей, в яких не створені умови для  належного виховання, проживання та навчання дітей. На обліку служби  перебуває 26 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З метою перевірок умов утримання та виховання дітей проводяться щотижневі систематичні обстеження умов проживання, утримання та виховання дітей в неблагополучних сім’ях,  складаються відповідні акти, надається необхідна допомога. Протягом звітного періоду за наслідками обстеження складено 112 актів. За вищевказаний період службою у справах дітей надано 16 подань про притягнення до адміністративної відповідальності батьків за ст. 184 КУпАП за невиконання обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей.

         Питання щодо неналежного виконання батьківських обов’язків по відношенню до дітей розглядаються на засіданні  комісії з питань захисту прав дитини. Протягом звітного періоду розглянуто 15 сімей.

         На первинному обліку служби у справах дітей Южноукраїнської міської ради перебуває 73 дітей – сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них 15 дітей мають житло або частку житла на праві власності, 57 дітей  мають житло на праві користування та 1 дитина, яка виховується у дитячому будинку – інтернаті, не має житла, але після досягнення ними 16 років службою у справах дітей буде підготовлено клопотання щодо постановки його на квартирний облік для отримання позачергового житла. 

З метою організації змістовного дозвілля у загальноосвітніх навчальних закладах організовано роботу гуртків та секцій. Діти із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах постійно залучаються до різних форм гурткової роботи та позашкільної освіти. Створено умови щодо безкоштовного відвідування спортивних секцій, басейнів дітьми із пільгових категорій.

У місті функціонують позашкільні навчальні заклади: центр дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа та станція юних техників. Навчанням охоплено 2216 вихованців. Всього охоплення дітей гуртковою роботою складає 54%.

Профілактика злочинності серед неповнолітніх, формування здорового образу життя є пріоритетним напрямком роботи управління освіти та соціальних служб міста. Постійно проводяться круглі столи, години спілкування з метою розгляду найбільш актуальних проблем профілактики девіантної поведінки серед учнів. У квітні 2018 року проведено засідання круглого столу «Медіапростір» з метою упередження участі неповнолітніх у соціальних мережах, котрі можуть нести загрозу життю дитини. У закладах освіти міста постійно проводяться зустрічі з батьківською громадськістю щодо профілактики негативних проявів у дитячому суспільстві; активно впроваджуються сучасні методи ранньої профілактики наркоманії серед дітей шляхом проведення тренінгів, індивідуальних бесід, годин спілкування, відкритих заходів, флешмобів.

Комунальним підприємством «Служба комунального господарства» за 2018 рік виконані наступні роботи: поновлена дорожня розмітка на 70%; виконано ямковий ремонт дорожнього покриття на 100%.

На виконання рішення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 19.09.2012 №331 «Про уповноваження посадових осіб щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення» обов’язки по складанню протоколів покладені на майстрів з благоустрою територій та майстра з озеленення територій. Відповідальні особи постійно здійснюють обстеження територій на предмет виявлення правопорушень у сфері дотримання Правил благоустрою та утримання зелених насаджень. В ході обстеження ведеться роз’яснювальна робота серед мешканців міста щодо недопущення порушень зазначених Правил.

Протягом 2018 року не допущено проникнення або розкрадання майна на об’єктах, охороняємих за допомогою технічних засобів сигналізації або постами фізичної охорони Южноукраїнським районним відділенням Управління поліції охорони в Миколаївській області. Проведено обстеження стану технічної укріпленості на 75 особливоважливих об’єктах (банки, банкомати, термінали, кімнати зберігання наркотиків або зброї, ювелірних магазинах, ломбардах, АЗС) та на 122 об’єктах всіх форма власності із складаннями відповідних актів. Прийнято за договорами 1 тривожна  кнопка громадського користування (всього 73).

Відповідно до п.5 розділу 11 Програми передбачено обладнання громадських місць, житлових та адміністративних будівель засобами відеоспостереження, з метою контролю за станом охорони громадського правопорядку в місті Южноукраїнську. На теперішній час здійснена установка 4 камер відеоспостереження на перетині вулиць Паркової та Миру, вулиць Паркової та Спортивної, на будинку №25 по пр.-ту Незалежності. Для роботи системи відеоспостереження в місті прокладений канал зв’язку – оптично-волоконний кабель у телефонній каналізації «Укртелекому». У приміщенні відділу взаємодії з правоохоронними органами УНС ВПО за адресою: б-р Цвіточний, 9а в м. Южноукраїнську розташовано основний вузол комутації системи відеоспостреження, який забезпечує первинний збір і обробку відеосигналу, його подальше зберігання на серверному комплексі. У приміщенні чергової частини Южноукраїнського відділення поліції розташовані монітори, на які виведено зображення з камер відеоспостереження, що надає змогу працівникам поліції здійснювати постійний контроль за обстановкою в місцях розташування камер відеоспостереження. Всього у 2018 році придбано обладнання системи відеоспостереження та виконано робіт на загальну суму 1757979,93 грн. На  теперішній час вирішення питання щодо обладнання міста засобами відеоспостереження залишається актуальним.

 

Читайте також

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами інформує

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

23 травня 2019 старші інспектори відділу взаємодії з правоохоронними органами управління з питань на...

Укуси членистоногих

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Лісовий кліщ Маленький паразит, який перено­сить віруси кліщового енцефаліту — небезпеч...

Укуси комах

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Після укусу бджолами, джмелями, шершнями виникає місцева або загальна реакція. Місцева реакція: силь...

Обережно - змії!

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

 На території нашої країни можливі укуси звичайної та степової гадюки. Вужеві вважаються умовно...