AA

Гідроенергетики Южно-Українського енергокомплексу розпочали спрацювання Олександрівського водосховища

Гідроенергетики Каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу  22 липня розпочали спрацювання Олександрівського водосховища для забезпечення санітарно-екологічного попуску води в нижній течії Південного Бугу. За сьогоднішніх умов, коли витрати води в річці вище за течією складають 7-10 м3/с, з Олександрівського водосховища щосекунди скидається 12,1 кубометра – попуск, приписаний Міжвідомчою комісією з узгодження режимів роботи штучних водойм на Південному Бузі на весняно-літній період 2020 року.

За п’ять діб, з 22 по 27 липня, рівень Олександрівського водосховища знизився на 0,12 м. «Щодоби рівень водосховища знижується на 2-3 см. В об’ємному виразі це становить 250-300 тисяч кубометрів, - наголошує заступник начальника гідротехнічного цеху Каскаду ГЕС-ГАЕС Андрій Гнезділов. – Чекати поповнення нізвідки, від маловоддя страждає сьогодні не лише пониззя Південного Бугу. Ладижинське водосховище, що нині утримує основний запас прісної води ріки,  вже спрацьоване на 25 см, тобто на 1/5 ємності».

«Олександрівська ГЕС сьогодні працює одним гідроагрегатом на потужності 1 МВт. Це мінімальна потужність, яку ми можем нести. Далі лише холостий хід з зупинкою гідроагрегату та пропуск води транзитом: скільки приходитиме у водосховище, стільки ми й пропускатимемо»,- доповнює начальник Олександрівської ГЕС Богдан Солтановський.

Починаючи з 2010 року, дозволений рівень Олександрівського водосховища становить 16 метрів. Станом на 30 липня його вже спрацьовано до 15,5 м. Згідно зі встановленими правилами, спрацювання водойми можливе до позначки 14,4 метра. За збереження такої тенденції її буде досягнуто приблизно через місяць, у разі ж погіршення гідрологічної ситуації - ще раніше. Тобто, водогосподарський запас води, який нині складає 11 млн м3, повністю вичерпається менш ніж за 4 тижні. Попереду ж – традиційно сухі кінець літа та початок осені.

Варто зазначити, що нинішній рік і його літній період, зокрема, досить типові. У спекотні літні та перший осінній місяці ситуація наближається до критичної, або є критичною практично щороку вже протягом двох десятиліть.

Фахівці-гідроенергетики Каскаду ГЕС-ГАЕС наголошують: уточнений проєкт гідрокомплексу передбачає максимальну рівневу позначку Олександрівського водосховища 20,7 метра. При цьому для роботи Ташлицької ГАЕС достатньо рівня водойми 16,9 м. Решта закумульованої води призначатиметься для сезонного регулювання стоку річки, зрошування сільськогосподарських угідь і забезпечення комунально-побутових потреб регіону впродовж усього року.

 

Читайте також

Южно-Українську АЕС з робочим візитом відвідав тимчасовий виконувач обов’язків президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

Южно-Українську АЕС з робочим візитом відвідав тимчасовий виконувач обов'язків президента ДП &la...

Енергоблок №3 ЮУАЕС підключено до енергомережі, енергоблок №1 виведено в планово-попереджувальний ремонт

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

3 серпня о 10 год 06 хв енергоблок №3 Южно-Української АЕС підключено до енергомережі після завершен...

На ЮУАЕС розроблено проєкт програми заходів для підтвердження можливості роботи енергоблока №1 під час довгострокової експлуатації

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

На ЮУАЕС розроблено проєкт програми заходів, які підтвердять можливість подальшої роботи енергоблока...