Відповідальність громадян при зверненні за призначенням державних соціальних допомог
Громадяни звертаючись до органів соціального захисту населення за призначенням державних соціальних...
Res --> 1
З 2017 року діє новий порядок оздоровлення громадян,
які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
З 1 січня 2017 року набирала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Прийнятим Порядком визначено новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.
Безоплатне забезпечення путівками проводитиметься шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.
Порядком передбачено укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та департаментом соціальних питань та охорони здоров`я Южноукраїнської міської ради. При цьому постраждала особа має право вільного вибору санаторно-курортного закладу та за бажанням здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.
За бажанням громадянина, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування, виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку. Однак зазначена норма набирає чинності з 1 січня 2018 року.
Затверджено Порядок виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громадян
Верховною Радою України 21 квітня 2016 року внесено зміни до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо розширення категорії осіб, які мають право на отримання одноразових компенсацій за шкоду, заподіяну здоров’ю, за втрату годувальника, та надання щорічної допомоги на оздоровлення. Зазначені компенсація та допомога виплачуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 760 затверджено Порядок виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громадян.
Одноразова компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи надається учасникам ліквідації наслідків інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, які стали інвалідами.
Одноразова компенсація у зв’язку з втратою годувальника, надається дружинам (чоловікам) померлих громадян, віднесеним до категорії 1 з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов’язана з катастрофою на ЧАЕС чи іншими ядерними аваріями.
Одноразова компенсація батькам померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, виплачується батькам померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеного до категорії 1.
За додатковою інформацією звертатися за телефоном 5-44-66
Громадяни звертаючись до органів соціального захисту населення за призначенням державних соціальних...
Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради звертає увагу внутрішньо п...
95 % опитаних українців зазначають, що довіряють та скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на...
На 83 підприємствах, установах та організаціях Южноукраїнської міської територіальної громади укладе...
DОТ - ДЕРЖАВНИЙ ОПЕРАТОР ТИЛУ Державний оператор тилу (DОТ) – це державна агенція, що...
ПРОТИПОЖЕЖНІ ЗАХОДИ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД Наказами керівників підприємств слід визначити відпо...
Суспільно корисні роботи – це один із видів тимчасової зайнятості, який має оборонний характер...
Новорічні свята – гаряча пора для пожежників. Під час новорічних святкувань стрімко зрост...
Станом на 01.10.2024 в Южноукраїнській міській громаді сталося 1093 нещасних випадків невиробничого...
20 грудня 2024 під головуванням голови опікунської ради Валерія ОНУФРІЄНКА за участю інших членів оп...