Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю
AA

Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

Право на державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю  мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, із числа:

  • осіб з інвалідністю з дитинства – на весь період встановлення  інвалідності;
  • дітей з інвалідністю – на строк, зазначений у медичному висновку про дитину з інвалідністю, але не більш як по місяць досягнення дитиною повноліття.

Особі з інвалідністю з дитинства або дитині з інвалідністю може бути одночасно призначено державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю  та пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Розмір державної соціальної допомоги  дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я від вибухонебезпечних предметів, з урахуванням всіх надбавок, підвищень та інших доплат, підвищується на 50 %.

Отримувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю управління  соціального захисту населення за місцем їх перебування на обліку видає посвідчення.

Під час воєнного стану термін виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, яку було призначено раніше, продовжується на період воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування і така виплата здійснюється за повний місяць без додаткового звернення особи.

Крім того, виплата державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, яким виповнилося 18 років у лютому 2022 р. та в інших місяцях під час дії правового режиму воєнного стану і які не встигли пройти обстеження та отримати висновок медико-соціальної експертизи щодо встановлення статусу особи з інвалідністю, продовжується на період дії правового режиму воєнного стану та на один місяць після дати його скасування.

Читайте також

Подяка

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради виражає велику подяку депутату...

Українці, які отримали протези за кордоном, можуть обслуговувати й ремонтувати їх в Україні безоплатно

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Українці, які отримали протези за кордоном, можуть обслуговувати й ремонтувати їх в Україні безоплат...

Пільги сім’ям загиблого (померлого) ветерана війни та членам сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці україни

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного п...

До уваги військовослужбовців!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради інформує. 07.02.2024 прийня...