Чи можна перейти на спрощену систему оподаткування, маючи податковий борг?

Не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп платники, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений Податковим кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у визначеному Податковим кодексом порядку.

Пеня – це сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених Податковим кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

Отже, однією з умов переходу на спрощену систему оподаткування (до 1 - 3 груп єдиного податку) є відсутність у юридичної особи чи фізичної особи-підприємця податкового боргу на день подання до фіскального органу заяви за формою, затвердженою наказом МФУ від 20.12.11 №1675.

Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.162, п.п. 14.1.175 ст. 14 та п.п. 291.5.8 ст. 291 Податкового кодексу України.

 

Читайте також

З 11 вересня 2018 року діятимуть виключно нові бюджетні рахунки для сплати податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів (МФО 899998)

Южноукраїнська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

Звертаємо увагу, що граничний термін перехідного періоду функціонування централізованої моделі викон...

Податкові консультації

Южноукраїнська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

Сплата єдиного соціального внеску – гарантія соціальної захищеності кожного громадянина Наг...

Податкові консультації

Южноукраїнська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

Суб'єкти підприємницької діяльності – не допускайте утворення податкового боргу Южноукр...