Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський нагородив відзнакою «Хрест Хоробрих» нашого земляка
Житель Південноукраїнська В’ячеслав Сніцарьов у 2023 році був мобілізований до війська. Спілку...
Res --> 1
Травень – місяць, багатий на свята, найпишніша та найпрекрасніша пора весни і тому саме в цьому місяці відзначають прості, але такі значимі дати для кожного з нас, кожної людини, яка живе та ходить по землі. Це свята – День матері, що відзначається 11 травня та 15 травня - Міжнародний день сім’ї.
Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, де вони навчаються любити і бути потрібними, де вони отримують свій перший життєвий досвід, пізнають цінності та духовність, де можуть задовольнити щоденні потреби. На жаль, виникають ситуації, коли діти не мають можливості виховуватись в біологічних сім’ях, тоді більшість з них влаштовують в інтернаті заклади. Дитина в інтернатних закладах отримує комплекс освітніх, медичних і соціальних послуг, але спостерігаються значні відхилення у процесі її розвитку, які проявляються у відсутності навичок самостійного життя, невміння самостійно будувати стосунки в сім’ї та колективі. Лише сім’я була і залишається для дитини природним, необхідним і всеохоплюючим середовищем. Тільки материнське ласкаве серце та турботливі батьківські руки здатні відігріти закам’янілі від болю втрат дитячі серця.
В Україні дедалі популярнішими стають сімейні форми виховання, їх існує чотири: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.
Останнім часом українці все більше виявляють бажання допомогти покинутим дітям, збагатити, а інколи і врятувати свою сім’ю, створюючи прийомні сім’ї або дитячі будинки сімейного типу.
Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1-го до 4-х дітей на виховання та спільне проживання.
Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням та спільного проживання не менше 5 дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Особливість прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу порівняно з іншими формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування полягає в тому, що сім’ям, які беруть на виховання дітей надається матеріальна та соціальна законодавчо гарантована підтримка на всіх етапах їхнього функціонування.
У місті Южноукраїнську функціонують два дитячих будинки сімейного типу та дві прийомні сім’ї, в яких виховується 10 дітей.
Сьогодні в Україні понад 98 тисяч дітей, які залишилися без батьківської опіки. З них 75 тисяч виховуються у сімейних формах виховання (опіка, піклування, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, більше 28 тисяч підлягають усиновленню…Щороку в Україні з'являється близько 8 тис. нових дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування. Основні причини: складні матеріальні обставини батьків, вживання алкоголю та наркотиків, жорстоке ставлення до дітей.
Люблячі матері та відповідальні татусі! Якщо Ви бажаєте прийняти у свою сім’ю дитину, звертайтеся до Южноукраїнського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: б-р. Цвіточний 9, ІІ поверх, або за телефоном 2-56-24. Фахівці Центру нададуть вам всю необхідну інформацію, психологічну допомогу, проведуть юридичну роз’яснювальну роботу та допоможуть зібрати всі документи, необхідні для процесу створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу.
Житель Південноукраїнська В’ячеслав Сніцарьов у 2023 році був мобілізований до війська. Спілку...
Уряд спростив процес бронювання через портал Дія. Така можливість діятиме з 22 січня до 1 березня дл...
Часто робота на висоті пов’язана з високим рівнем травматизму на виробництві. Тому Державним К...
Станом на 15 січня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської терит...
Мешканці сіл, які постійно працюють та проживають у сільській місцевості мають можливість отримати п...
Сьогодні багато працювали з фантазією, уявою, увагою. Спочатку, за традицією, перевірили домашнє...
Мінсоцполітики та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу...
Фундація інституційного розвитку запрошує представників/ць громади доєднатися офлайн до тренінг...
Станом на 14 січня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської терит...
Сьогодні минають роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, солдата, снайпера 2-ої ка...