![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2024/7/22/news/box3/bd369fd06d282ab7a22e83c0e18c8219.jpeg)
До уваги студентів та абітурієнтів Южноукраїнської громади
Управління освіти імені Бориса Грінченка Южноукраїнської міської ради інформує про місця зі стійким...
Res --> 1
12 березня на Южно-Українській АЕС розпочалася інспекція 6 дослідних тепловиділяючих збірок (ТВЗ-W) виробництва американської фірми «Westinghouse». Для участі в ній на станцію прибули представники компанії-виробника.
У активній зоні реактора третього блоку ЮУ АЕС американське паливо працює з серпня 2005 року. Після закінчення кожної річної паливної кампанії дослідні касети «Westinghouse» піддавалися ретельній перевірці. Разом з даними візуального контролю, у її ході враховувалися експлуатаційні показники, зареєстровані протягом року. Результати трьох попередніх інспекцій ТВЗ-W позитивні. Нинішня перевірка завершиться 15 березня.
Додатково:
Українсько-американську угоду про впровадження проекту кваліфікації ядерного палива для вітчизняних АЕС підписано в 2000 році. Перші конкретні кроки з диверсифікації джерел постачань енергоресурсів у нашій державі зроблено на ЮУ АЕС - вона першою серед вітчизняних атомних станцій приступила до дослідної експлуатації американських паливних збірок.
Сьогодні на всіх АЕС України використовується ядерне паливо російського виробництва. Американські ТВС-W за деякими параметрами від нього відрізняються. Для того, щоб система моніторингу активної зони реактора могла належним чином контролювати стан касет «Westinghouse», у 2004 році на третьому «мільйоннику» ЮУ АЕС виконано її модернізацію.
У 2010 році вступає в дію другий етап проекту кваліфікації ядерного палива для України, згідно з яким у активну зону реактора енергоблоку №3 Южно-Української атомної станції буде завантажено нову перевантажувальну партію – сорок дві паливні збірки «Westinghouse».
Якщо процес кваліфікації та ліцензування американського палива завершиться успішно, у 2011 році вступить в дію українсько-американський контракт на поставку паливних касет США для трьох вітчизняних енергоблоків з п'ятнадцяти.
Управління освіти імені Бориса Грінченка Южноукраїнської міської ради інформує про місця зі стійким...
22.07.2024 відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони...
Відповідно до Порядку забезпечення функціонування «соціальних палат», затвердженого ріше...
Южноукраїнський відділ Вознесенської філії Миколаївського обласного центру зайнятості надає перелік...
19.07.2024 відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань житлової політики, комунально...
З 14 по 20 липня в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 7 актових записів...
Станом на 22 липня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської територіальної гро...
Костянтинівська бібліотека-філія дякує своїм постійним читачам за подарунки та увагу до нашої бібл...
Сьогодні минають роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, матроса 36-ї окремої бриг...
В Іванівській бібліотеці – філії пройшов майстер-клас «Віяло». Під ча...