Безоплатне зубопротезування та лікування для захисників та захисниць в КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня»
Відповідно до прийнятої Кабміном постанови №212 від 27 лютого 2024 року Національною службою здоровʼ...
Res --> 1
В Україні проводиться кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років, які не були вакциновані вчасно. Вона стартувала 1лютого.
На жаль, поліомієліт повернувся в Україну через низькі показники планової імунізації. Наразі понад 30% дітей в Україні не захищені від поліовірусу. Кампанія по вакцинації вимушена, адже в країні спостерігаються спалахи цієї хвороби. Наприклад, наприкінці 2021 року вірус було виявлено у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті. Тоді 1 дитина отримала параліч. Ще один випадок захворювання на поліомієліт в Україні зафіксований 24 січня 2022 року в Закарпатті. Зустріч із вірусом не завжди супроводжується паралічем. Але вірогідність того, що зустріч із вірусом завершиться паралічем на все життя досить велика.
Ліків від поліомієліту немає, тому потрібно щепитися вакцинами ІПВ і ОПВ, відповідно до Національного календаря щеплень. Обидві вакцини формують імунітет до поліомієліту. ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет в кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу. Обидві вакцини безпечні та ефективні для захисту дітей. Довічний імунітет проти поліовірусу формується після шести доз: у 2 та 4 місяці від дня народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ); у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ).
Наразі в Україні немає жодної області, де б рівень вакцинації проти поліо сягав норми в 95%. За інформацією Южноукраїнського міського центру первинної медичної допомоги (НКП ЮМЦПМСД), станом на 01.02.2022 в міській територіальній громаді не були вакциновані згідно Національного календаря щеплень 84 дитини віком від 6 місяців до 6 років. Сімейні лікарі, педіатри сповістили батьків про необхідність вакцинації малюків, але, на жаль, відгукнулись одиниці. За останні два тижні щеплення отримали лише 8 дітей (менше 10%). Батьки інших, не зважаючи на застереження медиків, зволікають. Залишаються також невакцинованими в повному обсязі близько 31% підлітків віком 14 років.
Щоб зупинити поширення поліомієліту в країні, Міністерство охорони здоров’я наприкінці грудня ухвалило План реагування на спалах поліо в Україні, який передбачає 2 етапи:
Вакцина від поліомієліту в достатній кількості є в НКП ЮМЦПМСД. Отримати щеплення можна безоплатно у вашого сімейного лікаря. Закликаємо батьків перевірити вакцинальний статус своїх дітей і вчасно щепити їх. Зробіть щеплення — захистіть свою дитину від паралічу, спричиненого поліомієлітом! Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 4-62-07.
Відповідно до прийнятої Кабміном постанови №212 від 27 лютого 2024 року Національною службою здоровʼ...
Члени виконавчого комітету одноголосно підтримали проєкт рішення «Про внесення змін до рішення...
У четвер, 12 вересня, відбулася нарада з медичних питань під головуванням міського голови Валерія Он...
Стреси, недосипання, негативні спогади, переїзди, втрата і розлука з близькими, кризові ситуац...
Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській м...
Сьогодні медичні працівники Южноукраїнської територіальної громади відзначили своє професійне свято....
14 червня – Всесвітній день донора крові. За статистикою, один донор крові може врятувати житт...
Члени виконавчого комітету одноголосно підтримали проєкт рішення «Про внесення змін до рішення...
Некомерційна комунальна аптека сьогодні була відкрита у Южноукраїнській лікарні первинної ланки. Міс...
14 червня відзначається Всесвітній день Донора крові. Бюджетом Южноукраїнської міської територіально...