Як обрати «легальне» новорічне дерево?
З початком грудня державні лісові господарства вже почали продавати новорічні ялинки. З...
Res --> 1
Щорічно у весняний період здійснюється масова торгівля різними видами ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі тих, які занесені до Червоної книги України, є рідкісними та перебувають під загрозою знищення: підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, черемша.
Збирання таких видів рослин призводить до скорочення та знищення їх популяцій.
Реалізація червонокнижних видів рослин відбувається на ринках та поза їхніми межами.
Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж, пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Масовий збір первоцвітів знижує чисельність їх популяцій.
Законодавство України суворо забороняє як продаж так і купівлю рідкісних дикорослих рослин. Тобто, коли хтось із громадян придбав букетик підсніжників чи пролісків, заплативши за нього певну суму, то він автоматично став порушником закону.
За збір, продаж та купівлю первоцівітів передбачена адміністративна відповідальність за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою громадяни, які скоїли такі дії, несуть відповідальність у вигляді штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією рослини. При цьому аналогічні дії, вчинені щодо першоцвітів, які зростали в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн з конфіскацією рослини.
Стаття 90 вищезазначеного Кодексу (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України), а також статті 159 і 160 (порушення правил торгівлі на ринках і торгівля з рук у невстановлених місцях) теж передбачають штрафи. Крім того, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2012 року №1030, зі змінами і доповненнями, за кожну зірвану рослину з Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, (за кожну одиницю), наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн. шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду, сон трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду.
Таким чином, з метою недопущення порушення вимог чинного природоохоронного законодавства в частині незаконного збору і заготівлі, торгівлі рідкісними та зникаючими ранньоквітучими рослинами і первоцвітами, закликаємо усіх мешканців Южноукраїнської міської територіальної громади бути свідомими, берегти природу і не знищувати ранньоквітучі об’єкти рослинного світу.
З початком грудня державні лісові господарства вже почали продавати новорічні ялинки. З...
8 листопада 2024 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих а...
Рішенням Южноукраїнської міської ради від 03.10.2024 №1962 затверджено переліки земельних ділянок ко...
Комунальні підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання» та «Служба ко...
16 серпня 2024 року у залі виконкому відбулось чергове засідання робочої групи щодо обстеження водни...
Сьогодні у виконавчому комітеті ТОВ "МагнетікВан Муніципальні Технології" презентували пос...
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.07.2019 № 397 затвердже...
До Дня відмови від поліетиленових пакетів відділ екології, охорони навколишнього середовища та земел...
Цього літа через раннє настання спекотного та посушливого періоду прискорилося дозрівання трав. &nbs...
У червні 2024 року було проведено прибирання засміченої ділянки полезахисної лісосмуги біля розгалуж...