Щодо обмеження комерційного ввезення собак з України до Канади
Арбузинське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області...
Res --> 1
Основними учасниками виконавчого провадження є сторони.
Поняття сторін виконавчого провадження визначено статтею 15 Закону України «Про виконавче провадження», а саме - сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов’язок щодо виконання рішення.
У разі вибуття однієїі з сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторонни її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов’язковими тією мірою, якою вони були б обов’язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Зазначені вище особи набувають статусу сторін виконавчого провадження лише після відкриття виконавчого провадження, тобто, винесення державним виконавцем постанови про відкриття виконавчого провадження, або ж постанови про заміну сторони її правонаступником.
Стаття 57 Конституції України кожному гарантує право знати свої права і обов’язки.
Особам, які беруть участь у виконавчому провадженні або залучаються до проведення виконавчих дій, повинні бути роз’яснені державним виконавцем їх права відповідно до вимог цього Закону. Так, сторони та інші учасники виконавчого провадження мають наступні права:
- ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, заявляти відводи у випадках, передбачених Законом, мають право доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження, право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність виконавця у порядку, встановленому Законом, надавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у вчиненні виконавчих дій, надавати усні та письмові пояснення, заперечувати проти клопотань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.
- мають право укласти мирову угоду, що затверджується (визнається) судом, який видав виконавчий документ.
- мають право надавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у вчиненні виконавчих дій, надавати усні та письмові пояснення, заперечувати проти клопотань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.
З метою повного та своєчасного вчинення державним виконавцем виконавчих дій сторони також зобов’язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов’язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - також про зміну місця роботи.
Також боржник зобов’язаний:
- утримуватися від вчинення дій, що унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення;
- допускати в установленому законом порядку виконавця до житла та іншого володіння, приміщень і сховищ, що належать йому або якими він користується, для проведення виконавчих дій;
- за рішеннями майнового характеру подати виконавцю протягом п’яти робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження декларацію про доходи та майно боржника, зокрема про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах, про майно, що перебуває в заставі (іпотеці) або в інших осіб, чи про кошти та майно, належні йому від інших осіб, за формою, встановленою Міністерством юстиції України;
- повідомити виконавцю про зміну відомостей, зазначених у декларації про доходи та майно боржника, не пізніше наступного робочого дня з дня виникнення відповідної обставини;
- своєчасно з’являтися на вимогу виконавця;
- надавати пояснення за фактами не виконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження.
Державний виконавець зобов’язаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб.
Особи, які беруть участь у виконавчому провадженні, в свою чергу, зобов’язані сумлінно користуватися усіма наданими їм правами з метою забезпечення своєчасного та в повному обсязі вчинення виконавчих дій.
Арбузинське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області...
Відповідно до ст. 27 Закону України Закон України "Про виконавче провадження" виконавчий з...
Одним із заходів примусового виконання рішень є звернення стягнення на майно боржника, яке полягає в...
Згідно прийнятого 17 травня 2017 року Закону України «Про внесення змін до деяких за...
Статтею 11 Закону України «Про виконавче провадження», визначено, що строки у виконавчом...
Нова редакція Закону України «Про виконавче провадження» значно підвищила ефективність з...
У відповідності до ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі дії прова...
Реалізація арештованого майна (крім майна, вилученого з цивільного обороту, обмежено оборотоздатного...
Одним з найголовніших та найважливіших обов’язків батьків, що випливають не тільки з уста...
Більшість людей вважає, що стягнення аліментів на дитину відбувається тільки за рішенням суду і лише...