Конфлікт інтересів: як приватний інтерес намагається «втертися в довіру» до службового обов’язку
Чи бувало таке, що, виконуючи важливе завдання, у вас виникала думка: «А це може доп...
Res --> 1
Інформація щодо вилучення декларації з відкритого доступу, якщо є підстави безпосередньо у декларанта або через членів його сім’ї
Суб’єкти декларування (СД) за низки умов мають право на вилучення з відкритого доступу всіх наявних у Реєстрі документів, а саме – декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, поданих за всі періоди, відповідно до п. 2-11 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» (Закон).
СД, декларації яких підлягають вилученню з Реєстру відповідно до п. 2 11 розділу ХІІІ Закону, зазначені в частинах 7-14 статті 45 Закону
Отже, такі умови можуть стосуватися як декларанта так і членів його сімʼї. Важливо відрізняти поняття «члени сім’ї» і «близькі особи» для цілей декларування.
Декларації вилучаються з відкритого доступу, якщо саме член сім’ї суб’єкта декларування є особою, на яку зараз поширюються підстави для вилучення декларацій. При цьому немає значення, чи є особи членами сім’ї зараз, чи відомості про них як членів сім’ї зазначалися у розділі 2.2 будь-якої декларації за попередні періоди.
Звертаємо увагу на те, що не підлягають вилученню декларації тих суб’єктів декларування, в яких підстави, визначені для вилучення декларації, стосуються близьких осіб, які жодного разу не вказувались членами сім’ї суб’єкта декларування в розділі 2.2. будь-якої декларації, при цьому могли зазначатись власниками/співвласниками майна, джерелом доходу, особою, яка позичила кошти тощо.
Відповідно до Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) від 12.10.2023 № 221/23 міський голова або секретар міської ради направляє до НАЗК Подання про вилучення з відкритого доступу декларації стосовно СД, визначених частинами дев’ятою, десятою, дванадцятою-чотирнадцятою статті 45 Закону які працюють (проходять службу, виконують повноваження) в органах місцевого самоврядування, та/або працюють на комунальних підприємствах (установах) які належать до сфери управління.
У разі наявності підстав щодо вилучення декларацій з відкритого доступу, суб’єкт декларування пише заяву на ім’я міського голови (секретаря міської ради) та надає підтвердні документи стосовно наявності підстав для вилучення.
Отримати додаткову консультацію можна, звернувшись до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції у виконкомі ЮМР за тел. 5-95-06, а також направивши офіційного листа на електронну пошту info@nazk.gov.ua або за телефоном контакт-центру НАЗК (044) 200-06-94.
Чи бувало таке, що, виконуючи важливе завдання, у вас виникала думка: «А це може доп...
Уявіть собі: сніг м’яко падає за вікном, на ялинці сяють гірлянди, а тут ще й подарунок вам пе...
Заповнити декларацію стало ще легше. Відтепер члени сімей публічних службовців можуть погодити перед...
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) змінило підхід до відбору та перевірок де...
Закон про відновлення декларування, що набрав чинності 12 жовтня 2023 року, суттєво зменшує, приблиз...
Якщо ви задіяні у роботі військово-лікарських (ВЛК), лікарсько-консультативних (ЛКК), медико-соціаль...
НАЗК розробило чек-лист “Як підготуватися до подачі декларації?”, який стане в нагоді но...
Законом про відновлення декларування розширено перелік декларантів. Йдеться про осіб (як правило, лі...
Уже зараз і до 31 березня 2024 року триває кампанія декларування за 2023 звітний період, яка є менш...
Безпека декларантів є одним із головних запитів суспільства, який держава має забезпечити у зв&rsquo...