Пам’ятка з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин
Res --> 1
Метою гнучкого застосування принципів НАССР є встановлення пропорційності заходів контролю небезпечних факторів, шляхом їх адаптації до характеру виробництва та розміру потужності. Застосування такого підходу повинне ґрунтуватися на основі оцінки ризику, а найкращий спосіб досягти цього - за допомогою комплексного підходу, з урахуванням програм-передумов та результатів аналізу небезпечних факторів.
Гнучкий підхід до впровадження системи НАССР не є окремим поняттям або методом. Це повноцінні процедури НАССР, але, відповідно до оцінки ризику, не всі з перерахованих у законодавстві процедур є необхідними для виробництва безпечної продукції. Тому деяким підприємствам немає потреби у запровадженні усіх процедур. До малих потужностей, а також потужностей, на яких здійснюється прості технологічні процеси, які не становлять ризику забруднення продукту, або харчові продукти не є чутливими до забруднення, додаються потужності, які продають продукцію кінцевому споживачу виключно у місці виготовлення, а також потужності розташовані у віддалених регіонах (наприклад, гірські райони).
При цьому слід пам’ятати, що при будь-яких змінах діяльності, які можуть впливати на безпечність продукції, оператори ринку повинні переглядати та, за необхідності, вносити зміни у процедури, засновані на принципах НАССР.
Гнучкий (спрощений) підхід має на меті зменшення кількості критичних точок (далі ККТ) – для цього існують інші способи: аналізування ефективності, верифікація тощо.
Отже, при розробці та впровадження процедур, заснованих на принципах системи НАССР, оператор ринку повинен брати до уваги наступні умови:
Якщо ці умови виконано, то впроваджені процедури дозволять виготовляти/вводити в обіг безпечні харчові продукти, незалежно від того є система спрощеною чи повною.
Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області з...
Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївс...
У багатьох людей постає питання: як захистити себе від завищених тарифів на комунальні пос...
Питна вода — основа життя, і її якість безпосередньо впливає на здоров’я людей. Вода кла...
Єдиним законним місцем для торгівлі харчовими продуктами, крім продовольчих магазинів, є агропродово...
Єдиним законним місцем для торгівлі харчовими продуктами, крім продовольчих магазинів, є агропродово...
Продукти харчування – товар, до якого завжди висуваються жорсткі вимоги, пов'язані з умова...
Контроль за питним водопостачанням є пріоритетним питанням на території Вознесенського району. З 26...
Протягом п’яти місяців 2024 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській обл...