Запрошуємо взяти участь в аукціонах щодо продажу права оренди на земельні ділянки
Рішенням Южноукраїнської міської ради від 03.10.2024 №1962 затверджено переліки земельних ділянок ко...
Res --> 1
Базовим документом в цій сфері є Закон України «Про відходи» від 05.03.1998. В ньому викладені загальні аспекти поводження з відходами, включаючи небезпечні. Стаття 1 цього Закону визначає, що небезпечні відходи – це відходи фізичні, хімічні чи біологічні, характеристики яких створюють чи можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людини та вимагають спеціальних методів і засобів поводження з ними. Відповідно до Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16 лютого 2010 № 39 «Про затвердження Методичних рекомендацій з визначення морфологічного складу твердих побутових відходів» відходи, що містять ртуть, відносяться до I класу небезпеки.
До приладів, які містять у своєму складі ртуть, належать:
- лампи люмінесцентні (довгі, короткі, компактні, бактерицидні, типу ЛБ та ДРЛ);
- термометри відпрацьовані ртутні;
- ігнітрони, що використовують у випрямляючих приладах;
- перемикачі з ртутним наповненням (серед них зустрічаються навіть побутові дзвінки);
- терморегулятори;
- ареометри – прилади для вимірювання щільності рідин;
- манометри та барометри (вимірювачі тиску, вологості)
Що ж таке ртуть та які у неї властивості? Ртуть – це метал сріблясто – білого кольору, у звичайних умовах легкорухома рідина, що при ударі поділяється на дрібні кульки , у 13,5 разів важча за воду.
Температура плавлення - +38,9 С. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні, не мають запаху, активно поглинаються штукатуркою, склом, деревом ,лінолеумом, що є додатковим джерелом небезпеки. Потрапивши до організму людини через органи дихання, ртуть акумулюється і залишається там на все життя. Симптоми отруєння: загальна слабкість, головний біль, підвищення температури, згодом розлад шлунку. При дії ртуті на організм на протязі тривалого часу швидке стомлювання, послаблення пам’яті, кровотеча ясен. Ртуть уражає нервову систему, а її тривалий вплив веде к божевіллю.
Окрему увагу звертаємо на ртутні градусники!
Цей прилад для вимірювання температури є в аптечці кожного, проте не всі знають, як утилізувати ртутний градусник. Такий інструмент безстроковий і може бути вірним другом протягом багатьох років. Але цей предмет дуже делікатний, і при найменшому впливі на нього захисний шар може лопнути, внаслідок чого ртуть вийде на поверхню.
Якщо у приміщенні розбито ртутного градусника:
Також, згодом старий градусник потрібно міняти. Виникає питання, як утилізувати непридатний термометр. Ртутний прилад, який вже використаний і більше не потрібен, необхідно здавати в спеціально відведені установи.
Так, як зазначених установ в місті Южноукраїнську немає, мешканцям міста запропоновано альтернативу для утилізації небезпечних відходів, завдяки встановленню модулів для роздільного сортування сміття будинків на прибудинкових територіях житлових будинків 1,2-го мікрорайонів. В середині модулів встановлено ємності для складування окремих видів відходів, в тому числі і для небезпечних відходів (відпрацьованих люмінесцентних ламп та інших приладів, що містять ртуть). Над кожною ємністю встановлено вказівник з найменуванням виду відходів. Мешканці при наявності в них вказаних видів відходів мають можливість залишити їх у відповідній ємності.
Небезпечні відходи з модулів сортування ТПВ вивозять на територію бази комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання» де тимчасово зберігаються в спеціально відведених в установленому законодавством порядку місцях, та в подальшому відповідно до договору на здійснення комплексного обслуговування по виконанню операцій у сфері поводження з небезпечними відходами передаються спеціалізованому підприємству.
У разі недотримання правил утилізації, пристрої які містять ртуть у складі загальних відходів потрапляють на сміттєзвалище, а звідти до ґрунтових вод та повітря і в процесі циркуляції до кожного з нас через питну воду та продукти харчування.
Невеликий вклад кожного з нас у вигляді належної утилізації небезпечних відходів дасть шанс усім на чисте довкілля та здорове життя.
Стань частиною чистої Планети!
Рішенням Южноукраїнської міської ради від 03.10.2024 №1962 затверджено переліки земельних ділянок ко...
Комунальні підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання» та «Служба ко...
16 серпня 2024 року у залі виконкому відбулось чергове засідання робочої групи щодо обстеження водни...
Сьогодні у виконавчому комітеті ТОВ "МагнетікВан Муніципальні Технології" презентували пос...
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.07.2019 № 397 затвердже...
До Дня відмови від поліетиленових пакетів відділ екології, охорони навколишнього середовища та земел...
Цього літа через раннє настання спекотного та посушливого періоду прискорилося дозрівання трав. &nbs...
У червні 2024 року було проведено прибирання засміченої ділянки полезахисної лісосмуги біля розгалуж...
Наприкінці травня 2024 року було завершено прибирання двох несанкціонованих місць накопичення сміття...
Рішенням Южноукраїнської міської ради від 23.05.2024 №1788 затверджено переліки земельних ділянок ко...