Чи можуть призначити житлову субсидію, якщо існує заборгованість зі сплати комунальних послуг?
Якщо домогосподарство має прострочену понад три місяці (на дату надання інформації) заборгованість з...
Res --> 1
Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які продовжують працювати, встановлено частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Такий перерахунок завжди проводився щодвароки за зверненнями пенсіонерів. Починаючи з квітня 2018 року органи Пенсійного фонду здійснюють такий перерахунок автоматично, без звернення пенсіонерів.
Цьогоріч пенсії перерахують особам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і на 1 березня 2023 року здобули право на проведення перерахунку, тобто або набули 24 місяці страхового стажу, або пройшло два роки від призначення пенсії чи попереднього перерахунку.
Право на перерахунок визначає, зокрема, і страховий стаж, набутий у січні – лютому 2023 року. Відомості про нарахування та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування будуть відображені в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування орієнтовно в середині наступного кварталу. Після подання страхувальниками звітності за І квартал 2023 року та надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період, автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведено невідкладно (пункт 11 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023
№ 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році»).
Дата проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам залишається незмінною! Як передбачено законом – це 1 квітня 2023 року.
Порядок проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення працюючого пенсіонера затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 № 10-1.
Такий перерахунок проводиться з урахуванням набутого після призначення/попереднього перерахунку пенсії страхового стажу. Якщо пенсіонер набув не менше 24 місяці страхового стажу, та це доцільно, враховується і заробіток.
Сума, на яку збільшується пенсія, в кожного пенсіонера індивідуальна, оскільки залежить від того, який страховий стаж він має та який заробіток одержував в період роботи. Під час здійснення перерахунку фахівці Фонду аналізують доцільність та обирають оптимальний варіант розрахунку пенсії: або з урахуванням лише набутого страхового стажу, або страхового стажу і зарплати.
Якщо домогосподарство має прострочену понад три місяці (на дату надання інформації) заборгованість з...
За нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” ві...
Щоб допомогти українцям, які опалюють свої житлові приміщення твердим паливом, Уряд ухвалив постанов...
Реалізувати своє право на призначення пенсії за віком — особа має право самостійно, враховуючи...
Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету...
З 10 червня 2021 року в Україні офіційно діють електронні трудові книжки – цифрові аналоги пап...
Відповідно до ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування...
Сьогодні чимало українців змушені рятуватися від війни за кордоном. Як у такому випадку призначаєтьс...
Отримувач пенсії зобов’язаний повідомити Пенсійний фонд про зміну своїх персональних даних. Дл...
Запитання: Збираюсь на пенсію. Лише зараз зауважив, що у трудовій книжці моє ім’я В’ячес...