Безоплатне зубопротезування та лікування для захисників та захисниць в КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня»
Відповідно до прийнятої Кабміном постанови №212 від 27 лютого 2024 року Національною службою здоровʼ...
Res --> 1
Чисельні дощі та зливи начебто позаду, але замість них прийшла спека, що може нести загрозу здоров’ю людей. Як убезпечити себе від перегрівання?
Одяг у спекотні дні має бути легкий та вільний, з натуральних світлих тканин, голову потрібно накривати. Із собою бажано постійно мати питну воду. За надвисоких температур у період максимальної сонячної активності (з 11:00 до 17:00) без потреби краще не виходити на вулицю.
З кондиціонерами будьте обережними, не встановлюйте температуру нижче +23 градусів. Немає кондиціонера? Охолодити повітря можна за допомогою вентилятора та встановленої перед ним ємності з водою. Вода, випаровуючись, може охолодити приміщення на декілька градусів.
З раціону бажано виключити жирні, смажені та солодкі страви. Їжа має бути легка та корисна: фрукти, овочі, відварена або тушкована риба, курятина, холодні супи. Овочі та фрукти не забувайте мити.
Пити потрібно не менше 1,5-3 літри води в день для захисту організму від зневоднення. Виключить алкоголь (у тому числі й пиво), газовані напої, які не лише не втамовують спрагу, а й уповільнюють обмінні процеси в організмі. Не пийте дуже холодну воду, якщо не хочете захворіти на ангіну або ГРЗ.
Люди із серцево-судинними, онкологічними захворюваннями, хворобами органів дихання, іншими хронічними захворюваннями мають проконсультуватися з лікарями з питань попередження загострення стану здоров’я у спекотний період.
Особливої уваги потребують діти. Симптоми перегріву дитини – почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, нудота, вередування без причин, часте дихання з задишкою, судоми, навіть втрата свідомості. За таких симптомів з дитини потрібно зняти одяг, надати дитині горизонтальне положення, протерти тіло вологою серветкою або змоченою тканиною та поїти кожні 5-10 хвилин. В разі втрати свідомості негайно викликайте швидку допомогу. Це стосується як дітей, так і дорослих.
Слід зазначити, що надання першої домедичної допомоги без відповідних знань може не допомогти, а нашкодити людині. Як розпізнати, це інсульт, перегрівання або внутрішній крововилив? Коли можна транспортувати людину будь-чим, а коли не можна її навіть перегортати? Тому якщо не знаєте, як допомогти, лише викличте швидку та чекайте на її прибуття. Хочете вміти надавати першу допомогу – навчайтесь на відповідних курсах.
Відповідно до прийнятої Кабміном постанови №212 від 27 лютого 2024 року Національною службою здоровʼ...
Члени виконавчого комітету одноголосно підтримали проєкт рішення «Про внесення змін до рішення...
У четвер, 12 вересня, відбулася нарада з медичних питань під головуванням міського голови Валерія Он...
Стреси, недосипання, негативні спогади, переїзди, втрата і розлука з близькими, кризові ситуац...
Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській м...
Сьогодні медичні працівники Южноукраїнської територіальної громади відзначили своє професійне свято....
14 червня – Всесвітній день донора крові. За статистикою, один донор крові може врятувати житт...
Члени виконавчого комітету одноголосно підтримали проєкт рішення «Про внесення змін до рішення...
Некомерційна комунальна аптека сьогодні була відкрита у Южноукраїнській лікарні первинної ланки. Міс...
14 червня відзначається Всесвітній день Донора крові. Бюджетом Южноукраїнської міської територіально...