Незалежні регіональні медіакоманди та редакції зі Сходу та Півдня України запрошуються взяти участь у конкурсі «Апґрейд на 360°»: ґрунтовно проаналізувати роботу своєї редакції, озирнутись на 360°.
Чотири редакції отримають аудит стратегії розвитку, довгострокове наставництво, 10 стипендій на виробництво матеріалів та зможуть апгрейдити свої навички у цифровій безпеці.
«Ця програма унікальна, адже цього року включає різносторонню допомогу. З обраними учасниками працює три професійні ментори, кожен у своєму напрямку: один переглядає і допомагає виправити помилки в стратегії розвитку; інший – спрямовує зусилля на журналістські навички, а експерт із безпеки робить усе, аби редакція вміла протистояти потенційним хакерським атакам, спробам викрасти дані та тролінгу», — розповідають координатори проєкту.
Конкурс спрямований на розвиток регіональних медіа зі Сходу та Півдня України. Заявки можуть подавати усі типи медіа (окрім комунальних): телевізійні, друковані, онлайн, радіо.
Набір відкрито до четверга, 17 грудня 2020 р. включно. Для участі у відборі учасники мають заповнити онлайн-анкету за посиланням.
Редакції, які пройдуть відбір, отримають:
- професійну ревізію роботи редакції (всебічна оцінка сильних і слабких сторін та рекомендації по вдосконаленню);
- до 50 наставницьких консультацій щодо журналістських стандартів та втілення стратегії;
- стипендії до $2 000 на створення серії медіаконтенту на суспільно-політичну тематику (виробництво 10 матеріалів у кожній редакції).
- можливість взяти участь у додаткових тренінгах із вузькопрофільними фахівцями.
- виявленням основних цифрових загроз у роботі медіа;
- захист облікових записів співробітників від зовнішніх загроз (пошта, соціальні мережі), захист даних у разі конфіскації пристроїв, втрати інформації, захист від шпигунських програм та вірусів, захист листування та голосових розмов;
- інтеграцією нових цифрових протоколів безпеки у щоденні робочі процеси.
Тривалість консультаційної підтримки: січень—серпень 2021 року.
Критерії відбору:
- мінімум 1 рік досвіду роботи як медіа; мінімум 1 співробітник, який займається ІТ-підтримкою редакції;
- мінімум 6 співробітників редакції;
- дотримання журналістських стандартів у своїй роботі, неупередженого професійного аналізу;
- прозора форма власності медіа;
- бажання редакції критично поглянути на власний контент, його якість та формати, тематики, візуальне оформлення;
- значимість серед аудиторії, локальної спільноти.
За додатковою інформацією звертайтеся до координаторки програми Юлії Бабко: 063 710 13 96, jbabko@internews.ua.
Конкурс реалізується за підтримки «Медійної програми в Україні», яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.