Громадські слухання щодо провадження планової діяльності «Нове будівництво. Технологічний комплекс з виробництва тепловиділяючих збірок (ТКЗВТЗ)» відбулися сьогодні, 4 квітня, у сесійній залі Южноукраїнської міської ради за участі 113 представників громадськості. Захід проведений за ініціативи філії «Відокремлений підрозділ «Атомпроектінжиніринг» АТ «НАЕК «Енергоатом». Робоча президія та секретаріат складалися з представників різних підрозділів енергетичної компанії, а також представників місцевої влади – секретаря міської ради Дениса Кравченка та керуючого справами виконкому Віталія Паненка.
Головуюча громадських слухань Тетяна Амосова, т.в.о. генерального директора філії «ВО «Атомпроектінжиніринг» АТ «НАЕК «Енергоатом», доповіла про мету та необхідність створення технологічного комплексу з виробництва тепловиділяючих збірок в Україні за технологією Westinghouse – забезпечення атомних станцій України свіжим ядерним паливом та зменшення залежності від постачань ядерного палива для АЕС України з-за кордону. Ірина Полякова, фахівець з екології, старший інженер відділу управління ядерною установкою ТКВТВЗ філії «ВП «Атомпроектінжиніринг» АТ «НАЕК «Енергоатом», детально описала та обґрунтувала безпеку технологічного процесу виготовлення ядерного палива з описом продукції, що буде випускатися на ТКВТВЗ.
Після двох доповідей представники громадськості поставили низку питань. Їх цікавило, чи буде здійснюватися продаж продукції за кордон, у які строки планується будування комплексу, чи матимуть южноукраїнці можливість працевлаштуватися на новому виробництві та за чиї кошти здійснюватиметься будівництво.
Присутні на громадських слуханнях одноголосно надали згоду на провадження планової діяльності «Нове будівництво. Технологічний комплекс з виробництва тепловиділяючих збірок».
Доповідь кондидата фізико-математичних наук, т. в. о. Генерального директора філії «Відокремлений підрозділ «Атомпроектінжиніринг» АТ «НАЕК «Енергоатом» – АМОСОВОЇ Тетяни Володимирівни
Доповідач: Полякова Ірина Олександрівна, старший інженер, к.т.н. Вплив Технологічного комплексу з виробництва тепловиділяючих збірок на довкілля та здоров'я людей