Виходь на світло! Ризики та негативні наслідки незадекларованої праці для суб'єктів господарювання
Зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану Задекларована праці = трудов...
Res --> 1
Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено забезпечення застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду лише відновлювальним лікуванням в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування в санаторно-курортному закладі з використанням спеціального обладнання та максимальним застосуванням унікальних природних лікувальних факторів.
Отримати безкоштовну путівку можуть хворі, які мають відповідні медичні покази для відновлювального лікування після стаціонарного етапу лікування.
Медичний відбір для направлення на відновлювальне лікування здійснюється відбірковими комісіями лікувально-профілактичних закладів. Термін лікування – 24 дні. Путівка видається тільки застрахованій особі безкоштовно тільки один раз на рік, не підлягає поділу та передачі іншій особі.
Комісія з відбору на підставі первинної медичної документації та довідки страхувальника приймає рішення щодо необхідності відновлювального лікування застрахованої особи. На підставі рішення комісії видається путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, виписний епікриз та відкритий листок непрацездатності. Із зазначеними документами застрахована особа прибуває до санаторно-курортного закладу для проходження курсу відновлювального лікування.
Такий порядок відновлювального лікування діє тільки до кінця цього року.
Із 1 січня 2018 року забезпечення путівками для відновлювального лікування буде здійснюватися за новим принципом – "гроші ходять за людиною", тобто для проведення реабілітаційного лікування застрахована особа самостійно зможе обирати санаторно-курортний заклад відповідного профілю лікування. Перелік санаторіїв у розрізі профілів медичної реабілітації затверджуватиметься наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування та оприлюднюватиметься для ознайомлення на офіційному сайті.
Це сталося завдяки постанові правління Фонду соцстраху від 13.07.2017р. № 39, якою затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.
Механізм отримання реабілітації для працюючих такий: на підставі отриманої інформації від закладу охорони здоров'я про потребу в подальшій реабілітації хворого, який перебуває в них на лікуванні, орган Фонду надсилає санаторно-курортному закладу заяву такої особи для узгодження можливості прийому його в санаторій. У разі отримання згоди укладається тристоронній договір (між застрахованою особою, органом Фонду та санаторієм) з узгодженою датою заїзду.
Договір є документом, що надає право працюючому на отримання послуг із реабілітаційного лікування в санаторно-курортному закладі. У договорі обов'язково зазначається профіль медичної реабілітації, строк лікування (визначається лікуючим лікарем і ЛКК, але не більш ніж 24 дні) і дата початку лікування.
Після завершення хворим курсу реабілітації орган Фонду згідно з актом приймання-передачі та рахунком перераховує санаторію вартість фактично наданих послуг із реабілітації (діагностичні та лікувальні послуги, що надаються за призначенням лікаря та за відсутності протипоказань, послуги із харчування та проживання). Але слід мати на увазі, що в разі перевищення їх вартості над граничними розмірами витрат застрахована особа самостійно сплачуватиме різницю коштів на рахунок санаторно-курортного закладу.
Граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування для застрахованої особи або члена її сім'ї (дитини в супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікуна, піклувальника) затверджуються правлінням Фонду.
Як і раніше, на весь період стаціонарного та реабілітаційного лікування застрахованій особі видається листок непрацездатності, який із шостого дня непрацездатності оплачується також коштом Фонду.
Зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану Задекларована праці = трудов...
В Україні розпочався поступовий перехід закладів охорони здоров’я на створення електронних мед...
Система охорони здоров’я сьогодні — це понад три мільйони працюючих, тисячі лікувально-п...
В умовах поширення коронавірусної інфекції та впровадження карантинного режиму на території України&...
Профілактичні заходи Інфікування SARS-CoV-2 відбувається контактним та крапельним шляхами. Повітр...
Заходи з профілактики інфекцій здійснюються працівниками охорони здоров'я (медичними працівникам...
За висновками вчених-фізіологів для більшості людей робота у нічний час несприятливо впливає на здор...
Робоче місце - первинна і основна ланка виробництва, раціональна його організація має найважлив...
Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за власні кошти забезпечити фінансування та орг...
Фонд соціального страхування України надає допомогу по тимчасовій втраті працездатності за листками...