Щодо небезпеки споживання харчових продуктів придбаних в не встановлених для торгівлі місцях (стихійні ринки)
Єдиним законним місцем для торгівлі харчовими продуктами, крім продовольчих магазинів, є агропродово...
Res --> 1
Цієї зими склалося враження, що природа вирішила притлумити ейфорію людства з приводу вакцинації проти коронавірусу, спустивши з небес нове випробування – пташиний грип птиці. Адже у сучасному світі грип є однією з небагатьох інфекцій, які представляють серйозну загрозу як для людей, так і для економіки та продовольчої безпеки.
Як патоген грип здатний викликати ендемію з тяжкими наслідками і високою летальністю. Небезпечний сценарій пташиного грипу обумовлений масштабною циркуляцією Н5N1. Серед диких птахів грип дуже поширений і може проходити безсимптомно. Дикі (в тому числі перелітні) птахи розносять віруси грипу по країнах та континентах, заражаючи місцевих птахів, зокрема домашніх. Серед домашньої птиці цей вірус, особливо підтип вірусу грипу H5N1, може викликати важкі захворювання та швидку загибель.
На сьогодні високопатогенний грип птиці залишається однією з основних проблем для птахівництва і не тільки тому, що він спричиняє великі економічні збитки цієї галузі, а й тому, що загрожує здоров’ю людини.
Симптоми пташиного грипу у домашніх птахів
Головною ознакою грипозної інфекції у птиці є ентерит, тобто пронос. Крім того, може зменшитись яйценосність. У разі високопатогенного пташиного грипу H5N1 інфекція може проходити в миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці.
Симптоми пташиного грипу у людей
Симптоми високопатогенного пташиного грипу у людей бувають різними: гарячка, ускладнене дихання, кашель, біль у горлі та м’язах, запалення очей (кон’юктивіт). Вірус є особливо небезпечним через те, що може швидко може швидко привести до пневмонії і, крім того, спричинити важкі ускладнення на серце і нирки.
Способи профілактики
а) Для того, щоб уникнути інфікування домашньої птиці в особистих господарствах, необхідно перевести всіх птахів на закритий режим утримання, а на подвір’ях встановити пристосування для відлякування синантропної птиці (опудала, тріскачки).
б) у процесі догляду за домашніми птахами (годівля, прибирання) необхідно використовувати спеціальний робочий одяг (халат, фартух, рукавиці) та користуватися ватно – марлевою пов’язкою. Суворо забороняється при обслуговування вживати їжу, палити, пити. Періодично, 2 – 3 рази на тиждень, очищене приміщення та інвентар необхідно обробляти дезінфікуючими засобами, що мають віруцидну дію до вірусу пташиного грипу.
Застереження при виникненні захворювання
У період спалаху пташиного грипу не рекомендується купувати живих птахів для розведення та збільшення поголів’я.
При захворюванні домашньої птиці пташиним грипом єдиним надійним захистом від розповсюдження захворювання є знищення всієї інфікованої птиці.
Як уникнути зараження пташиним грипом
– Уникайте контакту з хворими чи мертвими птахами;
– Не торкайтесь до місць, на які могли потрапити екскременти хворих птахів;
– Подібно до будь – якого інфекційного захворювання, одним з найбільш ефективних способів захисту є часте ретельне миття рук. Руки слід обов’язково мити з милом, а також користуватися дезінфікуючими розчинами, що містять спирт;
– Після контакту з сирим м’ясом птахів (забій, обробка) та іншими продуктами птахівництва слід обов’язково ретельно вимити руки з милом, а предмети, на яких оброблялось м’ясо птиці – продезінфікувати;
– Вірус пташиного грипу легко знищити за допомогою термічної обробки, тому вживати в їжу продукти птахівництва слід лише після термічної обробки: яйця потрібно варити не менше 10 хвилин, а м’ясо не менше 30 хвилин при температурі 1000 С. Вживаючи добре проварене м’ясо птиці, заразитися не можливо;
– Яйця не можна вживати сирими, перед використанням яєць слід ретельно мити шкарлупу мильною водою;
– Не купуйте м’ясо птиці та продукти птахівництва, що не пройшли ветеринарно – санітарного контролю, а також місцях несанкціонованої торгівлі;
– Якщо Ви маєте безпосередній контакт з птицею (наприклад, працюєте на птахофабриці), слід зробити щеплення проти звичайного людського грипу.
Рекомендуємо бути уважним до стану свого здоров’я та поголів’я птиці у власних господарствах.
При підозрі на захворювання птиці на пташиний грип слід звернутися до спеціалістів служби ветеринарної медицини для вжиття відповідних заходів.
При появі симптомів, таких як утруднене дихання, лихоманка, кашель тощо – терміново звертайтесь до лікаря!
Єдиним законним місцем для торгівлі харчовими продуктами, крім продовольчих магазинів, є агропродово...
Єдиним законним місцем для торгівлі харчовими продуктами, крім продовольчих магазинів, є агропродово...
Продукти харчування – товар, до якого завжди висуваються жорсткі вимоги, пов'язані з умова...
Контроль за питним водопостачанням є пріоритетним питанням на території Вознесенського району. З 26...
Протягом п’яти місяців 2024 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській обл...
В сучасних умовах життя неможливо уявити вирощування овочів, фруктів та інших сільськогосподарських...
Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївські...
Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2...
Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївські...
Вознесенське районне управління Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області пові...