Південноукраїнський міський центр соціальних служб інформує
22 листопада в приміщені Сервісного офісу у справах ветеранів пройшла весела квест-гра з елементами...
Res --> 1
Напередодні Новорічних свят працівники Южно-Українського енергокомплексу, за традицією, підбивають підсумки року, що спливає. Зусиллями семитисячного колективу до літопису підприємства внесено нові яскраві сторінки. Представляємо їх вашій увазі.
ПРОДОВЖЕНо ТЕРМІН ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПЕРШОГО ЕНЕРГОБЛОКу южНО-УКРАЇНСЬКОї АЕС
9 грудня Перший заступник голови Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) - головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки Михайло Гашев вручив виконуючому обов'язки генерального директора ВП ЮУАЕС Вячеславу Кузнецову ліцензію на експлуатацію енергоблоку №1 на енергетичних рівнях потужності в наступні 10 років.
Ця подія по праву стала головною для колективу енергетиків у 2013 році. Щоб привести перший "мільйонник" у відповідність до діючих сьогодні в атомній енергетиці норм і правил, виконано безпрецедентні за масштабами обсяги робіт. Лише в поточному році було реалізовано близько 100 таких робіт. У них було задіяно більше тисячі висококласних фахівців з 20 підрядних організацій. Тривалість планово-попереджувального ремонту 2013 року склала 282 доби. Роботи велися цілодобово. Процес був настільки інтенсивним, що деталізовані графіки розраховувалися не на дні, а на години.
Вручаючи ліцензію на експлуатацію енергоблоку на наступні 10 років, Михайло Гашев підкреслив: "Сьогодні перший южно-український - найновіший і наймодернізованіший в країні".
ДІАЛОГ З ГРОМАДСЬКІСТЮ
Серед інших важливих подій, які передували отриманню ліцензії на подальшу експлуатацію блоку №1, були громадські слухання з приводу проекту рішення Держатомрегулювання стосовно продовження терміну служби першого "мільйонника". Вони стали ключовим етапом громадського обговорення - діалогу з громадськістю, організованого за ініціативи ДІЯРУ. У слуханнях взяли участь жителі 30-кілометрової зони АЕС, представники 19 громадських організацій Миколаївської, Запорізької, Рівненської областей і міста Київ, журналісти центральних і регіональних ЗМІ.
У процесі громадського обговорення усі бажаючі не просто змогли висловити свою точку зору, а й отримати відповіді на питання, що їх цікавили. Всього на адресу Держатомрегулювання надійшло 19 звернень. Вони налічували 59 зауважень, пропозицій і запитань. Повні відповіді на них розміщено на електронних сайтах ДІЯРУ та ВП ЮУАЕС.
КРАЩІ В ЄВРОПІ
У процесі підготовки енергоблоку №1 до продовження експлуатації особливу увагу громадськості було приковано до процесу реалізації постфукусімських заходів. У результаті перегляду підходів до забезпечення безпеки АЕС після подій у Японії до переліку обов'язкових для продовження експлуатації першого южно-українського енергоблоку було внесено 10 додаткових пунктів. Усі вони реалізовані. Зокрема, змонтовано систему контролю аварійної концентрації водню та його пасивного спалювання. Придбано насосно-рукавну станцію, здатну подавати воду для аварійного підживлення парогенераторів і охолодження басейну витримки з кілометрової відстані та восьмиметрової глибини. Для аварійного електропостачання на южно-українському майданчику з'явився мобільний дизель-генератор. Встановлено і так званий "чорний ящик" для архівації та надійного зберігання інформації за найжорсткіших умов.
На сьогодні Южно-Українська АЕС - єдина атомна станція на європейському континенті, де в повному обсязі виконано всі постфукусімські заходи щодо підвищення безпеки.
ТРЕНАЖЕР НОВОГО ПОКОЛІННЯ
На ЮУАЕС реалізовано проект модернізації повномасштабного тренажера (ПМТ) енергоблоку №3, призначеного для практичної підготовки та підтримки кваліфікації оперативного персоналу. Вперше в Україні до його складу включено модуль важких аварій. Отриманий у результаті тренажер нового покоління дозволяє задавати необхідні режими та вчитися долати найскладніші ситуації в реальному часі, у тому числі запроектні аварії, аналогічні тій, що сталася на АЕС "Фукусіма".
Модернізацію виконано на основі сучасних розрахункових кодів, які використовуються у всьому світі для обґрунтування безпеки. Вона дозволила включити до складу тренажера інженерний аналізатор, що застосовується для розрахункових обґрунтувань модифікацій технологічних систем, алгоритмів управління, експлуатаційних процедур і опрацювання інженерних рішень.
ВІДКРИТО ОФІС ВАО АЕС
Ідея створення представництв Всесвітньої асоціації операторів АЕС безпосередньо на промислових майданчиках атомних станцій виникла після аварії на АЕС Фукусіма. Це пов'язано з необхідністю більш детального моніторингу експлуатаційного стану станції. Мета, яку переслідують у Всесвітній асоціації, - здійснювати прямий зв'язок з атомними електростанціями, підвищувати надійність і безпеку енергоблоків шляхом поширення передового досвіду та оперативно інформувати асоціацію про події на атомних станціях з метою швидкого реагування на них.
Южно-Українська АЕС стала другою атомною станцією в нашій країні, де відкрилося представництво ВАО АЕС. У квітні в Московський центр асоціації було представлено перший квартальний звіт з южно-українського майданчика.
ПЕРЕЙМАЮЧИ ПЕРЕДОВИЙ ДОСВІД
Упродовж року на Южно-Українській атомній станції пройшли дві місії технічної підтримки ВАО АЕС. Одна з них присвячувалася вдосконаленню кваліфікації інструкторів навчально-тренувального центру, зокрема, питанням підготовки персоналу на повномасштабних тренажерах. Друга - аналізу корінних причин порушень у роботі АЕС.
Основне завдання місій техпідтримки - передати фахівцям АЕС позитивний досвід, накопичений іншими атомними станціями та центрами ВАО АЕС. Програми місій формуються за заявками атомної станції. Така форма роботи є однією з ефективних програм асоціації, що сприяють підвищенню безпеки та надійності експлуатації АЕС.
УГОДА ПРО СОЦПАРТНЕРСТВО У ДІЇ
У 2013 році відокремлений підрозділ "Южно-Українська АЕС" підписав договір про соціальне партнерство з Миколаївською обласною державною адміністрацією. Укладання таких угод дозволяє області вирішувати соціально важливі проблеми, фінансування яких не передбачено бюджетом, чи на які недостатньо коштів. Перераховані атомниками гроші було спрямовано на оздоровлення дітей із сімей ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
Позиціонуючи себе як соціальне орієнтоване підприємство, ВП ЮУАЕС бере участь у розвитку регіону. Третій рік населені пункти 30-кілометрової зони отримують компенсаційні субвенції. Вони нараховуються в розмірі 1% від обсягу реалізації електроенергії АЕС. На Миколаївщині відрахування за проживання в зоні спостереження Южно-Української атомної станції надходять до бюджетів п'яти районів і двох міст. Їх загальний щорічний обсяг складає приблизно 30 млн грн.
12 років діє програма соціального розвитку регіонів, що входять до зони впливу Ташлицької ГАЕС. На її втілення направляється до 10% відусіх коштів, що надходять на будівництво гідроакумулюючої станції. За ці роки у рамках програми перераховано більше 130 млн грн. Їх використано на рішення соціальних проблем і виконання природоохоронних заходів.
22 листопада в приміщені Сервісного офісу у справах ветеранів пройшла весела квест-гра з елементами...
З 17 по 23 листопада в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 4 актові ...
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильст...
1. Увійдіть на вебпортал електронних послуг ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua) та авторизуйтесь у...
Станом на 25 листопада 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської...
23 листопада у Південноукраїнську біля пам’ятного знаку «Скорботний Ангел» відбувс...
До Дня пам’яті жертв Голодоморів в Іванівській бібліотеці-філії пройшла година скорботи «...
Традиційно в останню суботу листопада у Костянтинівській бібліотеці-філії згадують трагічні події, в...
До чергової річниці Дня пам’яті жертв Голодоморів в читальному залі Южноукраїнської міської бі...
Голодомори стали національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку м...