Відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв Голодоморів
23 листопада у Південноукраїнську біля пам’ятного знаку «Скорботний Ангел» відбувс...
Res --> 1
Платники єдиного податку поділено на дві групи залежно від середньооблікової кількості працівників та річного обсягу доходу:
- четверта група – суб'єкти господарювання, у яких протягом календарного року середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб та обсяг доходу не перевищує 5 млн.грн.;
- шоста група – суб'єкти господарювання, у яких протягом календарного року середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб та обсяг доходу не перевищує 20 млн грн.
Не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання – юридичні особи, які здійснюють:
Також право на застосування спрощеної системи оподаткування не поширюється на:
Однією з головних умов перебування на спрощеній системі оподаткування є здійснення розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
Ставки єдиного податку
Відсоткові ставки єдиного податку для четвертої групи платників єдиного податку – юридичних осіб встановлено у таких розмірах:
- 3 % від доходу – у разі сплати ПДВ;
- 5 % від доходу – коли особа не є платником ПДВ.
Для платників єдиного податку шостої групи:
- 7 % від доходу – у разі сплати ПДВ;
- 10 % від доходу – коли особа не є платником ПДВ
Є випадки, коли ставки єдиного податку встановлюються у подвійному розмірі для платників четвертої (6 та 10 %) та шостої груп (14 та 20 %):
У разі перевищення обсягу доходу, платники четвертої групи в наступному звітному кварталі мають право за поданою ними заявою перейти до шостої групи, або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування. Платники шостої групи зобов'язані перейти на загальну систему оподаткування.
Порядок і строки сплати єдиного податку
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої та шостої груп є календарний квартал.
Єдиний податок сплачується протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації за податковий квартал.
Якщо строк сплати податку припадає на вихідний, святковий день, то строк сплати податку не переноситься.
Застосування спрощеної системи оподаткування звільняє юридичних осіб від сплати таких податків, зокрема:
Подання звітності
Податкова декларація платника єдиного податку подається до органу ДПІ протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу і складається наростаючим підсумком.
У податковій декларації окремо відображають: обсяг доходу, оподатковуваний за відповідною ставкою; обсяг доходу, оподатковуваний за відповідною подвійною ставкою у разі перевищення обсягу доходу. Сума перевищення обсягу доходу відображається за звітний період, у якому відбулося таке перевищення. Окремо також відображаються доходи при застосування іншого способу розрахунків, ніж у грошовій формі.
Обрання або перехід на спрощену систему оподаткування
Новостворені суб'єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали до податкової інспекції заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
Юридична особа, яка перебуває на загальній системі оподаткування, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу ДПІ не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Здійснити перехід на спрощену систему оподаткування можна один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснено за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, юридичною особою дотримано вимоги, установлені для відповідної групи платників єдиного податку. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Порядок відмови від застосування спрощеної системи оподаткування та переходу на сплату інших податків і зборів.
Для відмови від спрощеної системи оподаткування юридична особа не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу подає до органу ДПІ заяву. Платники єдиного податку – юридичні особи зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів (на загальну систему), у таких випадках та в строки:
· у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку четвертої групи, які використали право на застосування іншої ставки, встановленої для шостої групи, а також платниками єдиного податку шостої групи – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення;
· у разі застосування платником єдиного податку – юридичною особою іншого способу розрахунків, ніж у грошовій формі, – з першого числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків;
Платники єдиного податку – юридичні особи можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, із першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, у якому подано заяву.
Свідоцтво платника єдиного податку видається безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання заяви виключно суб'єкту господарювання або уповноваженій ним особі. Строк дії свідоцтва – безстроковий.
23 листопада у Південноукраїнську біля пам’ятного знаку «Скорботний Ангел» відбувс...
До Дня пам’яті жертв Голодоморів в Іванівській бібліотеці-філії пройшла година скорботи «...
Традиційно в останню суботу листопада у Костянтинівській бібліотеці-філії згадують трагічні події, в...
До чергової річниці Дня пам’яті жертв Голодоморів в читальному залі Южноукраїнської міської бі...
Голодомори стали національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку м...
21 листопада фахівцем із соціальної роботи Ⅱ категорії Денного центру соціально-психологічної допомо...
Сьогодні відбулось засідання університету третього віку факультету "Цифрові технологі...
Цього тижня в університеті третього віку ізотерапія. Першій групі запропоновано методику "Сн...