Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | Єдиний нотаріат
AA

Єдиний нотаріат

У населення виникають питання, до кого краще звернутися за вчиненням тієї чи іншої нотаріальної дії, до державного нотаріуса, чи до приватного? А чи має право приватний нотаріус на оформлення нерухомості? А чи будуть дійсними ті документи, що оформлює приватний нотаріус? В зв’язку з цим, Головне управління юстиції в Миколаївській області роз’яснює наступне:

Відповідно до статті 1 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.1993 року (зі змінами та доповненнями станом на 20.11.2012 року) вчинення нотаріальних дій  в Україні покладається на нотаріусів, які працюють в державних нотаріальних конторах (державні нотаріуси) державних нотаріальних архівах або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси ). 

Стаття 1 Закону України «Про нотаріат» говорить, що «Документи оформлені державними і приватними нотаріусами, мають однакову юридичну силу».

В чому ж різниця між державним нотаріусом та приватним нотаріусом у вчиненні нотаріальних дій? На сьогоднішній день – ніякої. На сьогоднішній день в Україні відбулася реформа українського нотаріату, відповідно до якої Україна прийшла до єдиного нотаріату де приватні і державні нотаріуси наділені однаковими повноваженнями. Приватні нотаріуси вчиняють всі ті ж нотаріальні дії, що і державний нотаріус, в тому числі і оформленням спадщини, коли б вона не відкрилася.

На державних та приватних нотаріусів, також покладені повноваження по здійсненні функцій державного реєстратора речових прав на нерухоме майно (прав власності, користування, сервітутів) та обтяжень (заборон, застав, іпотек тощо), які виникають при вчиненні нотаріальних дій.

Таким чином, ті документи, які будуть оформлені Вами у приватного нотаріуса є так само дійсні, як і ті, що оформлені у державній нотаріальній конторі.

 

Читайте також