Відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв Голодоморів
23 листопада у Південноукраїнську біля пам’ятного знаку «Скорботний Ангел» відбувс...
Res --> 1
Така визначна подія у житті кожної сім’ї, як народження дитини має своє правове закріплення. Сімейний кодекс України (далі –СКУ), з метою забезпечення кожної дитини сімейним вихованням, можливістю духовного та фізичного розвитку, регламентує порядок визначення походження дитини (глава 12 СКУ).
Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, власного імені й по батькові.
Відповідно до ст. 125 СКУ якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров’я про народження нею дитини, походження від батька – за спільною заявою матері та батька про визнання батьківства або за рішенням суду.
Така заява жінки та чоловіка може бути подана як до, так і після народження дитини до державного органу реєстрації актів цивільного стану (ст. 126 СКУ). У разі, коли заява подається до народження дитини, до неї долучається довідка закладу охорони здоров’я про вагітність жінки.
Якщо заява про визнання себе батьком дитини подана неповнолітнім, то орган ДРАЦС повідомляє батьків, опікуна, піклувальника такої особи про запис його батьком дитини. Якщо повідомити їх неможливо, відділ державної реєстрації актів цивільного стану інформує орган опіки та піклування про запис неповнолітнього батьком дитини.
Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального посвідчення. Повноваження представника також повинні бути засвідчені нотаріально.
При цьому, при складанні актового запису про народження дитини прізвище дитини вказується за прізвищем матері, а по батькові і відомості про батька – відповідно до заяви про визнання батьківства. Якщо батьки бажають присвоїти дитині прізвище батька, це вказується в заяві про визнання батьківства, і прізвище дитині в актовому записі про народження виправляється.
Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01.07.2010 року на захист прав дітей спрямовано виключення з чинного законодавства норми, якою чоловіку було надано право за своєю заявою визнати батьківство щодо дитини, народження якої зареєстровано відповідно до частини 1 ст. 135 СКУ і мати якої померла або оголошена померлою, визнана недієздатною, безвісно відсутньою, позбавлена батьківських прав, або якщо мати дитини не проживає з нею не менш як шість місяців і не проявляє про неї материнської турботи та піклування.
Тепер у цих випадках батьківство визнається лише за рішенням суду.
23 листопада у Південноукраїнську біля пам’ятного знаку «Скорботний Ангел» відбувс...
До Дня пам’яті жертв Голодоморів в Іванівській бібліотеці-філії пройшла година скорботи «...
Традиційно в останню суботу листопада у Костянтинівській бібліотеці-філії згадують трагічні події, в...
До чергової річниці Дня пам’яті жертв Голодоморів в читальному залі Южноукраїнської міської бі...
Голодомори стали національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку м...
21 листопада фахівцем із соціальної роботи Ⅱ категорії Денного центру соціально-психологічної допомо...
Сьогодні відбулось засідання університету третього віку факультету "Цифрові технологі...
Цього тижня в університеті третього віку ізотерапія. Першій групі запропоновано методику "Сн...