Відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв Голодоморів
23 листопада у Південноукраїнську біля пам’ятного знаку «Скорботний Ангел» відбувс...
Res --> 1
21.05.2013 в приміщенні ЮУ ОДПІ відбулась зустріч керівника інспекції Барановської Валентини Григорівни та представників Южноукраїнської ОДПІ з платниками податків юридичними особами та фізичними особами підприємцями з приводу нових змін в оподаткуванні акцизним податком та збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
На зустрічі нагадали, що згідно п.16 розділу XX Податкового Кодексу України тимчасово до 1 січня 2018 року встановлюється збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства суб’єктами підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпороядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.
Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору лише за умови реалізації ними цієї продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договорами комісії (консигнації) платниками збору є суб’єкти підприємницької діяльності (крім виробників-комітентів у разі здійснення ними оптової торгівлі алкогольних напоїв та пива), які отримують на свій рахунок кошти або інші види компенсації за продаж цієї продукції.
Об’єктом оподаткування збором є виручка – товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі ат мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.
Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
Збір сплачується на спеціальний рахунок центрального органу виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Головним розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Суми збору розподіляються та використовується таким чином: вісімдесят п’ять відсотків – на розвиток хмелярства.
Наступне питанняе зустрічі було обговоренняо ситуації на ринку алкоголю. За словами фахівців інспекції, на державному рівні вживаються заходи щодо удосконалення механізмів контролю, які б запобігали виробництву та реалізації нелегальної продукції. Один з них – встановлення мінімальних цін.
Ще 30.10.2008 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №957, якою встановлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Згодом, 07.11.2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1017, якою внесено зміни до розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Вона набрала чинності з 25.11.2012 року.
Постановою встановлений розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, що застосовувалися по 28.02.2013 року та з 01 березня 2013 року. Так, з 1 березня цього року застосовуються наступні оптово-відпускні і роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби:
Опис товару |
Мінімальна ціна за 1пляшку місткістю 0,5 літра, міцністю 40%, гривень |
|
оптово-відпускна |
роздрібна |
|
Горілка та лікеро-горілчані вироби |
20,32 |
30,10 |
Інші зброджені напої, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями |
22,12 |
32,76 |
Запровадження мінімальних цін на деякі види алкогольних напоїв - це дієвий інструмент легалізації ринку. Даний механізм ускладнює збут нелегальної продукції, за яку не сплачено податків. Тобто, запровадження мінімальних цін має на меті витіснити з ринку алкоголю горілчану продукцію, яка реалізовується за економічно-необгрунтованими цінами. Це дає змогу створити принципово інший правовий простір для легальної діяльності суб’єктів господарювання у сфері виробництва та обігу алкоголю, забезпечити захист сумлінних платників податків, а також попередити виробництво фальсифікованих алкогольних напоїв.
Враховуючи те, що нові мінімальні ціни поширюються на весь асортимент міцних напоїв (також і тих, які були закуплені до її збільшення), розрахунки повинні бути проведені для кожного виду алкоголю відповідно до встановлених кодів УКТЗЕД.
Відповідно до ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», за торгівлю алкоголем, за цінами, нижчими за мінімальні суб’єкту господарювання буде нараховано штраф у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних цін, але не менше 5 тис. грн. На посадову особу за статтею 1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення буде накладено штраф у розмірі від 85 до 170 грн. (5-10 НМДГ).
23 листопада у Південноукраїнську біля пам’ятного знаку «Скорботний Ангел» відбувс...
До Дня пам’яті жертв Голодоморів в Іванівській бібліотеці-філії пройшла година скорботи «...
Традиційно в останню суботу листопада у Костянтинівській бібліотеці-філії згадують трагічні події, в...
До чергової річниці Дня пам’яті жертв Голодоморів в читальному залі Южноукраїнської міської бі...
Голодомори стали національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку м...
21 листопада фахівцем із соціальної роботи Ⅱ категорії Денного центру соціально-психологічної допомо...
Сьогодні відбулось засідання університету третього віку факультету "Цифрові технологі...
Цього тижня в університеті третього віку ізотерапія. Першій групі запропоновано методику "Сн...