До уваги представників готельного бізнесу!
Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ) та Українська Асоціація Готелів та Курортів (UHRA) запрош...
Res --> 1
Справжньою «перлиною» для туристів є регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», неподалік якого розташоване міста Южноукраїнськ. Територія має надзвичайно високий рекреаційний потенціал. Це і чудові пейзажі, історико-культурна цінність тощо. Крім того, тут розташована одна з найкращих в Європі природних трас для водного слалому. Каньйон Південного Бугу має унікальний рекреаційно-оздоровчий потенціал. Стрімкі скелі каньйону – улюблене місце змагань спортсменів-скелелазів. Каньйони, що знаходяться біля села Куріпчіно, міста Южноукраїнськ і гирла річки Велика Корабельна (Іванівський міст) по руслу Південного Бугу, а також сіл Актове і Петропавлівка досягають 50 метрів у висоту і є чудовим місцем для тренувань альпіністів.
Долину річки Південний Буг недарма вважають однією з «перлин» України. Годинами можна дивитися на цей витвір мистецтва, створений природою. На цій ділянці знаходиться велика кількість унікальних об’єктів живої природи і прибузьких і причорноморських ендеміків:
- 900 видів судинних рослин, 26 з яких внесені до Червоної книги України;
- не менше 9000 видів комах, 56 з яких внесені до Червоної книги України;
- 300 видів хребетних тварин, 46 з яких перебувають під охороною держави.
Дивовижно-мальовничі ландшафти краю залучають багатьох аматорів пішого туризму, дарують незабутні враження від спілкування з природою. Територія парку є об’єктом наукових досліджень, місцем пізнавальних і навчальних екскурсій.
Гранітно-степове Побужжя має численні історичні, археологічні, архітектурні, військові, культурні та інші пам'ятки, зокрема пов'язані з історією українського запорозького козацтва. На території Гранітно-степового Побужжя знаходився острів Гард (в околицях сучасного м. Южноукраїнська) — адміністративний центр Буго-Гардової паланки, найбільшої за розмірами серед восьми територіальних одиниць Запорозької республіки. Першим паланковим отаманом тут був князь Дмитро Вишневецький — легендарний Байда. Місцями на річці ще і сьогодні збереглись залишки гардів (греблі для вилову риби, які складалися з великого каміння, уламків скель тощо).
Пороги Південного Бугу мають місцеву назву — брояки. З ними, як і з багатьма островами та скелями, пов'язана значна кількість запорозько-гайдамацьких легенд, переказів, вони були свідками козацьких старожитностей та бувальщин. Про минуле нам говорять їх назви: острів козака Мамая, Запорозька брояка, скелі Турецький стіл, Пугач, Сова, Брама, Козацькі ворота та інші.
Довідкова інформація:
Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради
(05136) 5-94-44, 2-11-25, 2-00-02.
Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ) та Українська Асоціація Готелів та Курортів (UHRA) запрош...
Шановні жителі громади! З метою вивчення вашої думки з основних питань розвитку ту...
Южноукраїнськ завжди славився тим, що він чистий, сучасний, гарний. Завжди гості міста відмічали, що...
26 вересня Южноукраїнськ відзначив Всесвітній день туризму туристично-розважальним заходом...
З такою назвою до Дня туризму в Україні пройшла фотовиставка у виставковій залі Южноукраїнського&nbs...
3 липня для слухачів V літньої ядерної школи «Молодь і майбутнє атомної енергетики» спец...
Усе більшої та більшої туристичної привабливості набуває наше місто Южноукраїсньк. Не...
Вже вдруге місто Южноукраїнськ відвідали юні екскурсанти Миколаївського обласного центру туризму, кр...