AA

СТУЛІН М.К.

СТУЛІН

Микола Костянтинович

Стулін Микола Костянтинович стояв у витоків будівництва Южноукраїнського енергокомплексу та міста Южноукраїнськ.

В березні 1975 року наказом Міністерства енергетики СРСР був призначений головним інженером, першим заступником начальника управління будівництва Південно-Української АЕС. Безпосередньо формував склад першого десанту робітників та спеціалістів, що прибули на будівництво енергокомплексу в квітні 1975 року.

Завдяки високопрофесійній та наполегливій роботі Миколи Костянтиновича ще до пуску першого енергоблоку в місті було побудовано школу, два дитячі садки, житлові будинки першого та другого мікрорайону, клуб та інші важливі об'єкти життєдіяльності міста. Інженерно-технічна служба управління будівництва Південно-Української АЕС, яку очолив Микола Костянтинович Стулін, забезпечила будівництво та пуск в стислі терміни першого (в грудні 1982 року) та другого (в січні 1985 року) енергоблоків атомної станції.

За високий особистий внесок в будівництво Южноукраїнського енергокомплексу в 1985 році Микола Костянтинович Стулін був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.

В 1987 році Микола Костянтинович Стулін призначається начальником управління будівництва Південно-Української АЕС - генерального підрядника будівництва. Саме в цей період в місті високими темпами іде житлове будівництво, будується соціальна інфраструктура, школи, дитячі садки, торговельні центри. В кінці вісімдесятих років минулого сторіччя забезпечується введення в експлуатацію таких важливих соціальних об'єктів як Палац культури, молодіжний центр, стадіон та спортивний комплекс "Олімп". В 1989 році підприємство, яке очолював Микола Костянтинович, забезпечило будівництво та введення в експлуатацію третього енергоблоку Південно-Української АЕС.

На початку 90-х років Микола Костянтинович Стулін проводить значну роботу по збереженню трудових колективів енергобудівників, а також спеціалістів, що працювали на гідротехнічних об'єктах Южноукраїнського енергокомплексу, що в майбутньому дало перспективу закінчення будівництва Олександрівської ГЕС та Ташлицької ГАЕС.

Рішенням Южноукраїнської міської ради від 15.05.2010р. №1289  70 сесії 5 скликання присвоєно звання "Почесний громадянин міста Южноукраїнськ".