AA

КОРЧАГІН Л.М.

КОРЧАГІН

Леонід Миколайович

Корчагін Леонід Миколайович

Корчагін Леонід Миколайович народився 16 березня 1936 року. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім.адм.Макарова за спеціальністю "Електроустаткування і автоматика суден". Кандидат технічних наук.

Після закінчення інституту почав трудову діяльність інженером електромонтажного підприємства у місті Сєверодвінськ Архангельської області. Згодом був призначений старшим інженером,  заступником начальника дільниці того ж підприємства.  З 1963 по 1965 рік працював конструктором, начальником сектору проектно-конструкторського бюро електрогідравліки у місті Миколаїв. З 1965 по 1978 рік - старшим інженером, головним енергетиком, начальником сектору Науково-дослідницького технологічного інституту у місті Сосновий Бор Ленінградської області.

У 1976 році захистив дисертацію на тему "Розробка методу оцінки математичних моделей енергетичних систем і його реалізація", після чого, рішенням Ради воєнно-морської академії Корчагіну Л.М. було присвоєно вчений ступінь кандидата технічних наук.

 На Южно-Українську АЕС Леонід Миколайович прибув у вересні 1978 року. Починав начальником цеху теплової автоматики та вимірювань. У 1984 році зайняв посаду заступника головного інженера з ядерної безпеки. У квітні 1986 року призначений головним інженером ВП "Южно-Українська АЕС", на цій посаді працював впродовж дванадцяти років. З березня 1998 року по вересень 1999 року - генеральним директором ЮУ АЕС. З вересня 1999 року впродовж місяця працював радником генерального директора з технічних питань.

 Корчагін Л.М. за час роботи на Южно-Українській АЕС на вищезгаданих посадах завжди виявляв технічну компетентність та цілеспрямованість у досягненні поставленої мети. Особливу увагу приділяв підвищенню надійності роботи устаткування, ряд його пропозицій було втілено у проектних, технологічних рішеннях та у заводських доробках устаткування. У 1982 році вміло організував колективи підпорядкованого йому цеху та монтажних і налагоджувальних організацій на своєчасне, а головне, якісне виконання робіт з підготовки до пуску першого енергетичного блоку ЮУ АЕС. Завдяки виробничому і науковому досвіду роботи Леонід Миколайович вдало вирішував складні інженерні питання, пов'язані з проектуванням автоматизованої системи управління турбіною-1000 першого та другого енергетичних блоків, з пусконалагоджувальними роботами та з освоєнням проектної потужності. Під його безпосереднім керівництвом здійснювалося введення в експлуатацію другого та третього енергетичних блоків Южно-Української АЕС.

Корчагін Л.М. брав активну участь у суспільному житті колективу ЮУ АЕС. Очолював первинну громадську організацію "Знание". Завжди користувався заслуженою повагою серед колег по роботі, в трудовому колективі атомної електростанції, в організаціях і підприємствах міста й області.

Зі успіхи у виробничій діяльності в 1970 році був нагороджений медаллю "За доблестный труд", в 1988 році - почесною грамотою Верховної Ради УРСР. За самовіддану працю, значні особисті досягнення, вагомий внесок в будівництво, становлення та розвиток Южно-Української АЕС, у грудні 1997 року Корчагіну Л.М. присвоєно звання "Заслужений працівник ВП ЮУ АЕС".

Рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 30.12.1997р. №303 присвоєно звання "Почесний громадянин міста Южноукраїнськ".