AA

ФУКС В.П.

ФУКС

Володимир Павлович

Фукс Володимир Павлович народився 06 липня 1929 року.

Вся трудова діяльність Володимира Павловича пов'язана з енергетикою. Після закінчення інституту, в 1952 році, почав працювати на Сибіському хімічному комбінаті, де пройшов шлях від чергового інженера-електрика до начальника електростанції. У 1967 році був переведений на посаду заступника головного інженера Ленінградської атомної станції у місті Сосновий Бор.

У липні 1976 року був призначений директором споруджуваної Южно-Української атомної станції і працював першим керівником АЕС майже 22 роки.

Фукс Володимир Павлович - це людина, з ім'ям якої пов'язана історія будівництва, пуску, експлуатації ЮУ АЕС, а також будівництва міста Южноукраїнська. Він є автором та співавтором винаходів і раціоналізаторських пропозицій, втілення яких дозволило значно скоротити терміни виконання пусконалагоджувальних робіт. Завдяки йому на АЕС було втілено ряд зразків основного технологічного устаткування, яке вперше використовувалися в радянській енергетиці. Під безпосереднім керівництвом Фукса В.П. були збудовані та введені в експлуатацію три енергетичні блоки ЮУ АЕС.

Володимир Павлович - активний громадський діяч. Неодноразово обраний депутатом Южноукраїнської міської ради та Миколаївської обласної ради, членом виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради. 

За багаторічну, самовіддану працю, вагомий особистий внесок у розвиток атомної енергетики відзначений високими нагородами:

- медаль "За трудовую доблесть", 1958 рік;

- орден Трудового Красного Знамени, 1962 рік, 1984 рік;

- медаль "За доблестный труд", 1970 рік;

- орден "Знак почета", 1975 рік;

- орден "За заслуги" ІІІ ступеня, 1997 рік;

- орден "Дружбы Российской Федерации", 1997 рік;

- звання "Заслужений працівник ВП ЮУ АЕС", 1998 рік;

- звання "Заслужений енергетик України", 2004 рік;

- подяка Українського ядерного товариства, 2007 рік.

Його діяльність як талановитого керівника була відзначення не тільки в межах Южноукраїнська та Миколаївської області, але й за кордоном. У 1997 році Южно-Українська АЕС було удостоєна міжнародної нагороди "За сохранение и развитие интеллектуально-кадрового потенциала предприятия", а особисто В.П. Фукс, як керівник підприємства, отримав персональну нагороду у формі кришталевого лицаря і золотого нагрудного знаку "За мудрость и гибкость политики управления".

Володимир Павлович Фукс є визнаним авторитетом не тільки серед колег-енергетиків України, а й далеко за її межами. До останніх днів життя брав активну участь у реформуванні ядерно-енергетичної галузі України, у вирішенні соціально-економічних проблем міста Южноукраїнська та Миколаївської області.

Рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 28.06.1994 року №285 присвоєно звання "Почесний громадянин міста Южноукраїнськ".  

Помер 22 вересня 2015 року.