AA

СОЛОВЙОВ В.А.

 СОЛОВЙОВ

Володимир Архипович

Народився 5 лютого 1944 року. Закінчив Томський політехнічний інститут ім. С.М. Кірова  за спеціальністю "Експериментальна ядерна фізика".

Соловйов Володимир Архипович - один з перших  працівників дирекції споруджуваної Южно-Української АЕС. Інженер-фізик за фахом, після закінчення Томського політехнічного інституту був направлений на Далекий Схід, де працював сім років на заводі суднового устаткування "Восток". Починав інженером, потім обіймав посади начальника радіохімічної лабораторії, начальника центральної заводської лабораторії.

На Южно-Українську АЕС прибув у червні 1975 року і був призначений старшим інженером виробничо-технічного відділу. З 1976 по 1982 рік працював заступником начальника відділу комплектування устаткування. В ці роки першочерговим завданням було будівництво таких об'єктів життєзабезпечення майданчика, як водопровідні очисні, напірні колектори, районна підстанція, пуско-резервна котельня, під'їзні колії до залізничного полотна. Володимир Архипович займався розробкою проектної документації, поставками устаткування, технічним наглядом за будівництвом.

Наступний і значний період трудової біографії Соловйова В.А. пов'язаний з управлінням капітального будівництва. У серпні 1982 року призначений виконуючим обов'язки заступника головного інженера з гідроспоруд Южно-Української АЕС. З 1986 по 1992 рік працював головним інженером управління капітального будівництва. З 1992 року, впродовж дев'яти років очолював управління капітального будівництва з виконанням обов'язків заступника генерального директора з капітального будівництва.

З перших днів будівництва об'єктів промислового і громадського значення вкладав свої знання та енергію у вирішення питань з будівельно-монтажних робіт, проектування та узгодження технічних умов і заказу технологічного устаткування. Завдяки його наполегливій праці та вмілому керівництву було введено в експлуатацію багато об'єктів міста.

 У серпні 2001 року Володимир Архипович був призначений головним технологом проекту з будівництва Ташлицької ГАЕС - важливого об'єкту не тільки для міста, але й для області та регіону. З 2004 року працював заступником директора ВП "Атоменергобуд" з завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. У травні 2007 року переведений начальником в управління з нових проектів та інвестицій.

За роки бездоганної служби енергетиці був відзначений галузевими нагородами:

- "Почетная грамота МАЭ Украины", 16.12.1988,

- "Почетная грамота ДП НАЕК "Енергоатом", 23.09.2002,

- Звання "Заслужений енергетик України", 19.12.2006.

Рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 18.04.1989р. №115 присвоєно звання "Почесний громадянин міста Южноукраїнськ".  

Помер 24 травня 2008 р.