AA

Палац Культури „Енергетик”

Палац культури «Енергетик»

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

тел. (05136) 5-99-79 

Е-mail:  pk.energetik@gmail.com

  у Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100072271095914

Директор: Олександр Заболотний

Ми працюємо:
з 8.00 до 20.00
Вихідний день: субота, неділя


На півдні України, у гостинному місті Южноукраїнську, на мальовничому березі легендарної річки Південний Буг, розташовано справжній храм культури та мистецтва, де живе велична муза - Палац культури „Енергетик” ДП НАЕК „Енергоатом” ВП «Південоукраїнська атомна електростанція» - багатофункціональний сучасний заклад культури, осередок дозвілля трудового колективу енергетиків ПАЕС, жителів та гостей міста.

Понад 35 років, починаючи з 1987 року, у ПК «Енергетик» проводяться масові заходи за всіма напрямками культурно-масової роботи. Саме тут до послуг відвідувачів - концертна зала на 617 місць, прекрасна й простора танцювальна зала, лекційна зала на 185 місць, музична вітальня та бібліотека.

В постійному творчому пошуку працюють студія звукозапису, картинна галерея «Гард», спеціально обладнані кабінети та класи для роботи творчих колективів

 Сьогодні наявна матеріально-технічна база ПК «Енергетик» постійно удосконалюється та оновлюється, сприяє розвитку колективів художньої самодіяльності, покращує їхній виконавчий рівень.

У Палаці культури «Енергетик» працює 18 творчих колективів, 15 з яких мають звання «народний» або «зразковий», в яких займаються понад 700 учасників.

Професійно і злагоджено працює колектив ПК „Енергетик”, який у різні часи очолювали справжні митці, небайдужі творчі люди: 

Євген Кузьмін – директор ПК «Енергетик» з1987 по1996 роки;

Аркадій Печенюк - директор ПК «Енергетик» з 1996 по 2014 роки, заслужений працівник культури України, переможець Всеукраїнського конкурсу на кращого працівника культурно-просвітницької установи, талановитий організатор, режисер та вокаліст;

Олександр Заболотний  - директор ПК «Енергетик» з 2014 року -  художник за освітою, майстер з виготовлення авторських декорацій,  людина, яка тонко відчуває різноманіття та відтінки талантів.

Творчу та натхненну роботу виконує художній керівник ПК «Енергетик» - Катерина Селезень, яка все своє життя пов’язала з культурою. Режисер за освітою, актриса і співачка за покликом серця, вона своїм професіоналізмом та організаторським здібностям сприяє розвитку виконавської майстерності творчих колективів, впроваджує нові форми роботи та запускає сучасні проєкти.

Неможливо уявити жодний захід без прекрасного організатора, досвідченого наставника – заступника директора ПК «Енергетик» з культурно-масової роботи - Людмили Печенюк, яка розробила та втілила у життя неперевершене оформлення сцени, авторські тематичні задники, які кожного року дивують і митців, і пересічних громадян.

Оцінюючи пройдений шлях, можна сказати, що  ПК «Енергетик» ніколи не зупиняється на досягнутому. Постійний творчий пошук, різноманіття форм і методів культурно-освітньої роботи приваблюють у Палац все більше і більше глядачів. За свою історію ПК «Енергетик» став улюбленим місцем дозвілля та відпочинку, центром культурного і громадського життя міста.

Успішно працює у Палаці культури центральна бібліотека, яка з 1988 року розкрила свої двері усім бажаючим читачам. З того часу головною метою бібліотеки стало надання послуг для задоволення потреб громадян в сфері освіти, інформації та розвитку особистості. Бібліотека ПК «Енергетик» відіграє важливу функцію щодо збереження духовної скарбниці, книжковий фонд якої складає 29 тисяч екземплярів. В затишному залі проходять тематичні програми, літературні вечори, оформлюються книжкові виставки.

З великим творчим запалом та навантаженням в Палаці культури працюють усі творчі колективи. З їх різнобарв’я можна сплести велике мозаїчне полотно, кожна частка якого є самобутнім колективом або неординарною творчою особистістю.


ХОР ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ПРАЦІ

організований у квітні 1987 року. Це один з перших творчих колективів міста Южноукраїнська.

Керівником хору до 2021 року був  досвідчений музикант і диригент - Георгій Астахов, який згуртував навколо себе людей поважного віку і надав їм можливості проявити свою творчу душу. Його естафету підхопив незмінний акомпаніатор колективу, а відтепер  його керівник – Віктор Трегубов.


НАРОДНИЙ АНСАМБЛЬ БАЛЬНОГО ТАНЦЮ «ВДОХНОВЕНИЕ»

- первісток ПК „Енергетик”, створений у 1987 році з ініціативи художнього керівника колективу, талановитого хореографа, тренера вищої категорії, судді міжнародного класу, Почесного громадянина міста, депутата обласної ради – Людмили Юріївни Самчинської.

Цей колектив завжди попереду, завжди у авангарді, має багато здобутків, перемог та готовий до нових викликів і змін.


НАРОДНИЙ АНСАМБЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ПІСНІ «БЕРЕГИНЯ»

розпочав свою діяльність у 1988 р. Художній керівник колективу – Катерина Друховець. Учасники колективу вивчають, зберігають, примножують культурну спадщину, фольклорні традиції та творчі надбання українського народу.


ЗРАЗКОВА ХОРОВА КАПЕЛА «РОНДО»

працює в  ПК «Енергетик» з 1988 року. Створила цей вокальний колектив Наталя Урсул – професійний диригент, справжній майстер музичної справи.

Починаючи з 2018 року  колектив очолила молодий спеціаліст – Анна Грицина.

Постійний творчий пошук, широкий репертуарний діапазон привів хорову капелу «Рондо» до підкорення виконавчих вершин.


ЗРАЗКОВИЙ АНСАМБЛЬ БАЛЬНОГО ТАНЦЮ «НАТХНЕННЯ»

був створений у 1989р. Очолює цей дитячий колектив випускниця ансамблю «Вдохновение» - талановита, творча, активна  Світлана Банковська.

Яка змалечку привчає дітей до відповідальності, дисципліни, поваги до партнера, створює теплу, творчу атмосферу для своїх вихованців та з перших кроків захоплює їх світом бального танцю.


ЗРАЗКОВИЙ АНСАМБЛЬ НАРОДНОГО ТАНЦЮ „КВІТИ УКРАЇНИ”

працює в ПК „Енергетик” з 1991 року.

Художнім керівником колективу 30 років був заслужений працівник культури України - Ольга Форостенко, яка створила потужний хореографічний колектив, відомий у місті та за його межами.

З 2021року естафету перейняла її донька Валерія Форостенко, яка гідно продовжує традиції та високо тримає художній рівень колективу, впроваджуючи у життя неперевершене мистецтво українського танцю та української культури.


ЗРАЗКОВИЙ ДИТЯЧИЙ ХОР «РОНДІНО»

ув створений у 1992 році як підготовча група зразкової хорової капели «Рондо».

Та незабаром він став самостійним дитячим хором, який очолила досвідчений педагог та музикант, енергійна та наполеглива Наталя Шевченко, завдяки якій діти відкривають для себе необмежений простір  музичного світу, закохуючись в нього з малечку.


ЗРАЗКОВИЙ ОРКЕСТР НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ «КОЛОРИТ»

працює у ПК «Енергетик» з 1 жовтня 1993-го року.

Організатором, художнім керівником та диригентом оркестру стала Оксана Пилипова – енергійна, активна, творча, обдарована. Оркестр «Колорит» - унікальний в своєму жанрі та єдиний дитячий оркестр народних інструментів в області! 

З кожним роком колектив все більше розвивається, удосконалюється та гідно тримає свій виконавський рівень. 


ЗРАЗКОВИЙ ТЕАТР ЕСТРАДНОЇ ПІСНІ «ГАЛАТЕЯ»

був створений у 1993 році, який очолила талановита та харизматична співачка Ірина Манзенко.

Своїми професійними якостями та вміннями вона запалила сузір’я зірок естради, серед яких: Марк Савін, Олеся Шмаленко, Наталя Краснянська, Анастасія Кожевнікова, Артем Кай, Євген Кілігін, Влад Семенов, Катерина Полєтаєва та інші.


НАРОДНИЙ ТЕАТР МІНІАТЮР «НОН-СТОП»

був створений у  1994 році. Організатором та керівником його стала Олена Палєй. Напрочуд творча особистість, натхненна сценою, силою слова і магією театрального дійства. 

До репертуару колективу входять вистави, автором яких є сама художній керівник Олена Палєй.

Це естрадні мініатюри, пантоміми, гротескні постанови, музичні комедії, драматичні вистави. Загалом у творчому «банку» театру вже 21 авторська вистава.


НАРОДНИЙ КАМЕРНИЙ ХОР «РЕНЕСАНС»

створений у 1995 році за ініціативи Наталі Урсул – високопрофесійного педагога, керівника, що об’єднав навколо себе людей, які знайшли свій хист у високому мистецтві класичного співу.

Учасниками хору стали представники трудового колективу ВП ПАЕС та інших підприємств і організацій міста.

Сьогодні  колектив очолює педагог зі стажем, енергійна та креативна – Оксана Печенюк.

В репертуарі хору найрізноманітніші твори – духовна музика, обробки народних пісень, твори композиторів-класиків та сучасних авторів.


НАРОДНИЙ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ «ВІЗЕРУНКИ»

працює на базі ПК «Енергетик»  з 1995 року. Спочатку він був сформований як акомпануючий колектив ансмблю «Квiти України». Велику творчу та організаційну роботу по становленню колективу провели музиканти: Петро Казьміров та Геннадій Мітченко. З 2005 - 2021 роки ансамблем керував маестро - Володимир Корольов.

Саме з його приходом почав змінюватись художній орієнтир колективу.

З акомпануючого ансамблю «Візерунки» поступово перетворився в самостійний колектив, до складу якого увійшли люди різні за віком та уподобаннями, професіонали та любителі.

Зараз колектив очолює один із його перших засновників – Геннадій Мітченко.


НАРОДНИЙ ХОР «ЛЮБИСТОК» 

розпочав свою творчу біографію з 1997-го року, коли за ініціативи прекрасного спеціаліста, професіонала, заслуженого працівника культури України  - Валерія Григораша створився пісенний колектив. 

З 2002-2020 роки колектив очолювала  Лариса Григораш, а з лютого  2020  року хор «Любисток» прийняв його незмінний акомпаніатор, талановитий композитор  Віктор Трегубов.

Народний хор української пісні «Любисток» занесений до каталогу кращих хорових колективів України.


ЗРАЗКОВИЙ ДИТЯЧИЙ ТА ЮНАЦЬКИЙ ТЕАТР «МАСКА»

був створений у 2002 році режисером ПК «Енергетик» Валерієм Галітко. У 2015 році керівником колективу стала молода, активна та творча  Юлія Шеремет.

Разом із її приходом театр  почав розвиватися у сучасному напрямку, набув популярності серед молоді та зайняв гідне місце серед творчих колективів ПК «Енергетик».

Театр «Маска» працює в різних формах театрального мистецтва – декламація, конферанс, мініатюра, пантоміма, тіньовий театр, музично-літературні композиції, театральні вистави.


ЗРАЗКОВИЙ АНСАМБЛЬ СУЧАСНОГО ТАНЦЮ «САКУРА»

був створений у 2004 році на базі ІКЦ «Імпульс»  хореографом Лілією Філоненко. Нині ансамбль «Сакура» - повноцінний конкурентоспроможний колектив Палацу культури, який очолює яскрава, енергійна фіналістка Чемпіонату світу зі східних танців Ірина Ровенко.

За декілька років цей керівник вдихнув нове творче життя в цей колектив та здобув йому звання «зразковий».


СТУДІЯ ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА «ДЕКОР»

розпочала свою діяльність на базі ІКЦ «Імпульс», з 2015 р. працює в  ПК «Енергетик». Керівником студії стала справжня майстриня, закохана в свою справу та дітей, старанна, відповідальна, щира на тепле слово та допомогу вихованцям Валентина Волошина.

Діти відвідують  цей колектив не лише за тим, щоби навчитись робити гарні речі своїми руками, а й тому, що в колективі постійно вирує атмосфера добра та затишку.


ВОКАЛЬНИЙ ГУРТ «ЮЖАНЕ»

розпочав своє існування напередодні святкування 25-ої річниці Незалежності України у 2016 році.

Головним ініціатором  створення колективу, людиною, що всіх об’єднала і запросила у проєкт, став талановитий композитор, аранжувальник Віктор Трегубов.

Він відразу відчув  неповторну самобутність і потенціал колективу. Адже до складу увійшли як професійні вокалісти - працівники ПК «Енергетик»: Віктор Трегубов, Наталя Шевченко, Ірина Манзенко, Катерина Селезень, так і аматор – вокаліст працівник ВП ПАЕС Василь Діденко.


СТУДІЯ ГІТАРИ «ЕКСПЕРИМЕНТ»

була започаткована у 2017 році в ПК «Енергетик» на чолі із молодим викладачем – Катериною Демаковою.

Головною метою «Експерименту» стало створення нового погляду на  гітару як на музичний  інструмент. Креативні підходи до аранжування, застосування нових можливостей роботи з гітарою, залучення відомих світових хітів та саундтреків відкрило для всіх бажаючих новий світ музичного мистецтва.


Велику підготовчу роботу з учасниками проводять тренери, викладачі студій, а допомагають їм у цьому акомпаніатори та адміністратори колективів.  

ПК «Енергетик» проводить велику роботу щодо організації культурного відпочинку працівників ВП ПАЕС, ветеранів підприємства, всіх жителів Южноукраїнська. Це і концертні програми, фестивалі, дитячі розважальні програми, тематичні вечори та вечори відпочинку, народні масові гуляння, відзначення державних та професійних свят,  презентації та акції, на які щорічно приходить майже 170 тисяч відвідувачів.

Вагомий внесок у роботі ПК належить режисерській групі: Ірині Трухановій, Наталі Маєвській, Любові Грішаковій під керівництвом заступника директора з культурно-масової роботи – Людмили Печенюк. Всі вони наділені фантазією, невичерпною енергією, креативним мисленням та вируючою силою натхнення.

Здобули популярність серед дітей святкові дитячі ранки: «Новорічні казкові пригоди», «З Різдвом Христовим!», «День захисту дітей», «Свято першокласника», «Хелоуїн» та інші.

Систематично проводяться у Палаці культури «Енергетик»: День Молоді, випускні бали, театралізовані свята, присвячені Дню міста, Дню Конституції України, Дню Незалежності України, вечори для багатодітних та малозабезпечених сімей, програми для людей поважного віку, для дітей інвалідів та сиріт шкіл-інтернатів.

Традиційними стали в Палаці культури «Енергетик» проведення Турніру з бального танцю на Кубок ПАЕС, інтерактивного конкурсу краси «Красуня ПАЕС», музичного шоу від ТЕП «Галатея», виставки народних умільців.

Та найголовнішим і найпопулярнішим в Южноукраїнську є професійне свято - День Енергетика. До нього завжди готуються заздалегідь, ретельно продумується великий комплекс культурно-масових заходів. Саме на честь енергетиків ВП ПАЕС колектив Палацу культури проводить грандіозне шоу – святковий театралізований концерт за участю всіх, хто присвятив свій талант мистецтву. В розмаїтті фарб свято переноситься в танцювальну залу і вітальню Палацу культури, де виступають артисти професійних театрів, зірки української естради.


Успішно і з натхненням працює в Палаці культури швейно-бутафорський цех, створений з ініціативи заступника директора з культурно-масової роботи Людмили Печенюк. Працюють тут досвідчені швачки, модельєри, професійні художники. Серед них: художники Сергій Колпаков та Аріна Макану, реквізитори Ірина Максимова, Людмила Гардаш та Ольга Єгорова, закрійники Інна Муравйова, Тетяна Кравченко та Ірина Федорчук, дизайнер одягу Анастасія Суслова. Саме вони створюють унікальні, неповторної краси сценічні завіси, різноманітні та складні у технічному виконанні сценічні костюми, виготовляють дивовижні квіти, яскраві колоритні клумби, видовищні головні убори, вінки, корони, велетенські іграшки та маски улюблених персонажів, мультфільмів і казок. Кожна їхня нова робота зачаровує, вражає, бо в ній весь жар душі, увесь хист і вся любов талановитих майстрів.

Звичайно, жодного заходу, який проводиться у Палаці Культури, не можна уявити без прекрасного, різнобарвного та насиченого музичного та світлового оформлення, яке створюють: звукорежисери Микола Агєєв та Андрій Завада, звукооператор Денис Заболотний, світлооператори Артем Свинарьов, електроосвітлювач Андрій Водолазський під керівництвом завідувача відділу – досвідченого професіонала Олександра Заболотного.

А надійний тил та затишок у впровадженні в життя кожної митецької ідеї, кожного творчого задуму дарують всі технічні служби ПК «Енергетик» на чолі з заступником директора ПК «Енергетик» (господарська частина) Сергієм Гур’яновим. Працівники цього відділу створюють всі умови для комфортної творчої роботи: це і посмішки касирів та вахтерів при вході у Палац, і привітні слова робітників гардеробу та адміністраторів, і порядок за кулісами та швидка заміна декорацій та оформлення, і запорука чистоти від фей-прибиральниць, які здувають пилинки з музичних інструментів та підтримують красу і охайність усього нашого осередку культури.

Разом ми велика творча родина, яка плекає українську культуру, зберігає її найкращі традиції та надбання і дарує неповторний світ мистецтва нашій громаді!