
Про забезпечення пожежної безпеки
Кожного року в літній сезон в нашій степовій зоні настає високий ризик виникнення загорянь в екосист...
Res --> 1
2 лютого всі країни-учасниці Конвенції про водно-болотні угіддя відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Цей свято засноване на честь підписання Конвенції про водно-болотні угіддя у 1971 році в м. Рамсар (Іран).
З 1997 року до Всесвітнього дня водно-болотних угідь організовується низка інформаційних кампаній та природоохоронних акцій по всьому світі. Україна є однією з активних учасниць Рамсарської конвенції та щорічно відзначає цей день.
Цього року проголошена тема свята – «Захист водно-болотних угідь для нашого спільного майбутнього». Коротким лозунгом є - «Цінуй. Захищай. Надихай.» Інформаційні матеріали до цьогорічного свята можна знайти за посиланням https://www.worldwetlandsday.org/materials#.
Відповідно до Рамсарської конвенції водно–болотні угіддя включають в себе всі болота і заболочені території, а також прісні, солонкуваті або солоні водойми, глибина яких не перевищує шести метрів під час відпливу. Конвенція зобов’язує держави-учасниці виділяти на своїй території водно-болотні угіддя міжнародного значення та сприяти збереженню їх і водоплавних птахів шляхом створення природних резерватів.
До переліку водно-болотних угідь міжнародного значення включені 50 водно-болотних угідь України, інформація щодо яких розміщена на вебсайтах Рамсарської конвенції за посиланням: https://www.ramsar.org/country-profile/ukraine та природно-заповідного фонду за посиланням https://wownature.in.ua/oberihaymo/ramsarski-uhiddia/.
До найбільш цікавих та унікальних водно-болотних угідь України відносяться: Макове болото, розташоване на півночі Рівненщини; Атак-Боржавське урочище, розміщене в заплаві закарпатської річки Боржава; дельта Дніпра, Каркінітська і Джарилгацька затоки, які простягаються від узбережжя навколо Скадовська і до кримських берегів. Всіх їх об’єднує загроза деградації чи навіть зникнення через різні форми людської діяльності.
Водно-болотні угіддя є досить вразливими. І тільки ті з них, які збереглись у більш-менш первісному стані, можуть у повній мірі та постійно забезпечувати нас багатьма екосистемними послугами: захищати від повеней та пом’якшувати посухи, накопичувати великі обсяги вуглецю у торфі і підтримувати кліматичні умови прилеглих територій.
Саме тому водно-болотні угіддя так потребують посилення нашої уваги та збереження, а також дієвої охорони на національному та місцевому рівнях.
Що кожен з нас може зробити задля збереження цих екосистем?
1. Не осушувати;
2. Не забруднювати та – очищувати від сміття;
3. Берегти від підпалів комишу ті іншої водної рослинності;
4. Берегти тваринні ресурси (не ловити сітками, не розорювати гнізда, не влаштовувати будь-які об’єкти будівництва).
Зробимо це разом!
Кожного року в літній сезон в нашій степовій зоні настає високий ризик виникнення загорянь в екосист...
Які відмовитися від пластику? На 3 липня припадає Всесвітній день без поліетиленових пакетів. Мет...
Рішенням Південноукраїнської міської ради від 22.05.2025 №2290 затверджено перелік земельних ділянок...
Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
22.05.2025 відділом екології, охорони навколишнього середовища та земельних відносин спільно з інспе...
22 квітня 2025 року відділом екології, охорони навколишнього середовища та земельних ві...
З 1 лютого 2025 року заборонено проїзд автотранспорту по заповідних територіях Використання на те...
Щороку ми стикаємося з проблемою спалювання сухої трави та листя. Це не лише шкідливо для здоров&rsq...
Нагадуємо знову: не можна допускати та суворо заборонено підпалювати суху траву, комиш, випалювати с...