Держпродспоживслужба інформує
Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області до...
Res --> 1
В Україні час від часу трапляються випадки сказу тварин, тому Арбузинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області вважає за необхідне нагадати про небезпеку цієї хвороби.
Сказ - особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини.
Основним джерелом інфекції є хворі на сказ дикі тварини, в основному лисиці. Особливістю сказу природного типу є формування зон стійкого неблагополуччя. Такі зони розміщені, як правило, в місцевостях з підвищеною щільністю поселення лисиць.
Власники тварин, керівники господарств незалежно від форм власності зобов'язані: дотримуватись діючих правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України; доставляти собак і котів в установи ветеринарної медицини для клінічного огляду і профілактичного щеплення проти сказу; для охорони тваринницьких ферм, гуртів, отар, табунів використовувати лише вакцинованих проти сказу собак, вживати заходів щодо недопущення диких хижаків в місця розташування свійських тварин; про кожний випадок укусу свійських тварин дикими хижаками, бродячими чи здичавілими собаками або котами, а також при підозрі на захворювання тварин сказом негайно повідомляти ветеринарного спеціаліста, який обслуговує господарство, населений пункт та негайно ізолювати таких тварин.
Всі собаки і коти в зонах постійного неблагополуччя підлягають обов'язковому щепленню проти сказу кожного року. Тварин вакцинують з профілактичною метою незалежно від пори року.
Собаки, коти та інші тварини, що покусали людей чи тварин, повинні бути негайно доставлені їх власниками (підприємством, установою, організацією та ін.) або особами, які займаються відловом бродячих собак та котів, в найближчу установу державної ветеринарної медицини для огляду та карантинування на протязі 10 днів.
Продаж, купівля та вивезення собак, котів, а також диких тварин в інші міста, райони і області дозволяється лише з благополучної місцевості при наявності ветеринарної довідки з відміткою в ній про щеплення проти сказу (для собак і котів) не менше ніж за 30 днів до вивезення. Строк закінчення імунітету у щеплених тварин визначається в залежності від вакцини, що застосовувалась.
З метою проведення обов’язкового щеплення котів та собак проти сказу просимо звертатися до Южноукраїнської міської державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Молодіжна, 11, м. Южноукраїнськ, Миколаївська обл., 55001, тел.: (05136) 5-45-44.

Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області до...
У літній період ризик захворіти на гострі кишкові інфекції значно зростає. Тепло сприяє активному ро...
Благополуччя тварин – означає, що тварина перебуває у стані, коли вона здорова, має комфортні...
Відповідно до законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин та «Вимог до благо...
Бджоли відіграють ключову роль у забезпеченні запилення культур та отриманні врожаю, тому їхній захи...
Пасивне куріння — це не просто неприємний запах тютюнового диму, а реальна загроза для здоров&...
Відповідно до законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин впроваджується державна...
На території Вознесенського району протягом квітня – травня 2026 року Держпродспоживслужба рай...
Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, в межах контролю питног...
З 1 січня 2026 року в Україні набрали чинності нові обов’язкові вимоги щодо благополуччя сіл...