Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | На енергоблоці №3 Южно-Української АЕС завершено процес очищення маслосистеми турбіни
AA

На енергоблоці №3 Южно-Української АЕС завершено процес очищення маслосистеми турбіни

Під час планово-попереджувального ремонту (ППР) енергоблока №3 ЮУАЕС реалізовано унікальну для українських атомних електростанцій роботу - очищення маслосистеми турбіни від внутрішніх відкладень, що призводили до прискореної деградації мастильних матеріалів. Очищення маслосистеми дозволить южноукраїнським атомникам вирішити проблему якості вогнетривкої рідини в системі змащування турбіни і турбоживильних насосів.

Роботи виконувала польська компанії Ecol Sp/z.o.o за власною розробленою і запатентованою технологію. Вона передбачає  гідродинамічне очищення внутрішньої поверхні ємностей та трубопроводів  маслосистеми водою під тиском, осушення, візуальну перевірку за допомогою відеоендоскопа. Наступні етапи - турбулентне відмивання системи мастилом, дозаповнення та фільтрація. Наразі роботи завершено.  

«За попередньою оцінкою можу сказати, що нас задовольняє чистота внутрішньої поверхні маслобаків та трубопроводів, та й за кольором мастила зрозуміло, що система добре відмита. Проте за умовами контракту Ecol Sp/z.o.o має зробити контрольні аналізи, ми зробимо свої і порівняємо їх. Якщо дані співпадуть  і відповідатимуть діючим нормам якості для мастил АЕС, робота вважатиметься завершеною і ми зможемо приступити до пускових операцій,» - констатує начальник зміни турбінного цеху №2 Ігор Абабков.

 

 

Читайте також

Інформація про перегляд тарифів на теплову енергії, що надає філія «ВП «Південноукраїнська АЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом» на території Южноукраїнської територіальної громади

ВП «Південноукраїнська АЕС»

Інформація про перегляд тарифів на теплову енергії (виробництво, транспортування та постачання),...

Благодійний забіг «Енергодар нескорений»: південноукраїнці символічно подолали відстань до окупованого міста

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ПАЕС

5 червня працівники ПАЕС разом з іншими мешканцями Південноукраїнська долучилися до всеукраїнської і...