Безоплатне зубопротезування та лікування для захисників та захисниць в КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня»
Відповідно до прийнятої Кабміном постанови №212 від 27 лютого 2024 року Національною службою здоровʼ...
Res --> 1
Ви прокидаєтесь в хорошому настрої, далі ви читаєте новини і відчуваєте тривогу, а під вечір вас накриває страх, який змінюється злістю, бо в місті знову лунає повітряна тривога? Так, це і є коливання настрою. Як з ними впоратися та проживати безпечно для себе та ваших близьких?
Коливання настрою — нормальна реакція людини на ненормальні обставини, в даному випадку на війну.
Психологи відмічають, що у коливаннях настрою є послідовність. Головні етапи циклу: розгубленість, тривога, страх, паніка, злість, роздратування, ейфорія, апатія і депресивний стан. Але коливатися настрій може і не по циклу, адже кожна психіка індивідуальна і реагує по своєму. Тому якщо ви відчуваєте різкі коливання, злість а потім миттєву ейфорію — це також нормально.
Не треба намагатися придушити та замовчувати свої емоції. Це принесе більше шкоди, адже не пережиті і не відрефлексований почуття тільки погіршать загальний емоційний стан.
Найкращий спосіб переживати коливання настрою — це прийняти та працювати з кожною емоцією. Подумати, що призвело до того, що саме зараз ви відчуваєте злість чи страх — проведіть саморефлексію. Якщо ви злі, роздратовані і кричите на свої близьких, що вони мають швидше одягатися і йти у сховище — проаналізуйте, на кого ви дійсно злитесь. Напевно, на російську армію, яка знову намагається скинути бомбу на ваше місто, а не на близьких людей, які втомилися і трохи повільніше збираються.
Як пережити кожну із емоції?
Злість – найсильніша з людських емоцій, яка може слугувати поштовхом для дій. Коли ви відчуваєте злість, намагайтесь зрозуміти на що або кого вона спрямована. Це допоможе не зриватися на близьких. Намагайтесь направити злість в корисне русло. Наприклад, почули тривогу і зібралися швидше за всіх, то допоможіть занести у сховище припаси їжі. Або можливо по сусідству живе жінка похилого віку, якій потрібна саме ваша допомога.
Апатія і депресивні стани — це найважчий етап, адже людину не покидає відчуття, що в неї закінчилися сили, вона хоче відпочивати, а частіше бути наодинці, згорнутися в клубочок і дивитися в одну точку. Чим довше людина перебуває в такому стані, тим глибше занурюється в нього. В такому стані важливо дотримуватися балансу. З однієї сторони відпочити, поїсти, відновитися, з іншої — не плутайте бажання відпочити з нав’язливим станом байдужості. Подолати апатію допоможе корисна і проста робота, найкраще, якщо ця робота приносить користь оточуючим.
Паніка, тривога, страх — це найбільш виразні емоції, які одразу можна розпізнати. Найбільш універсальна порада для всіх людей, це дихальні вправи. Їх безліч, аленайпростіше робити глибокий вдох і різкий видих.
Ейфорія — найбільш нешкідлива емоція, яка триває досить не довго. Важливо її використати конструктивно і встигнути зробити щось корисне.
Відповідно до прийнятої Кабміном постанови №212 від 27 лютого 2024 року Національною службою здоровʼ...
Члени виконавчого комітету одноголосно підтримали проєкт рішення «Про внесення змін до рішення...
У четвер, 12 вересня, відбулася нарада з медичних питань під головуванням міського голови Валерія Он...
Стреси, недосипання, негативні спогади, переїзди, втрата і розлука з близькими, кризові ситуац...
Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській м...
Сьогодні медичні працівники Южноукраїнської територіальної громади відзначили своє професійне свято....
14 червня – Всесвітній день донора крові. За статистикою, один донор крові може врятувати житт...
Члени виконавчого комітету одноголосно підтримали проєкт рішення «Про внесення змін до рішення...
Некомерційна комунальна аптека сьогодні була відкрита у Южноукраїнській лікарні первинної ланки. Міс...
14 червня відзначається Всесвітній день Донора крові. Бюджетом Южноукраїнської міської територіально...