Безоплатне зубопротезування та лікування для захисників та захисниць в КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня»
Відповідно до прийнятої Кабміном постанови №212 від 27 лютого 2024 року Національною службою здоровʼ...
Res --> 1
31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням - Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - добитися, щоб в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла.
ВОЗ цією акцією застерігає населення планети (курцями є більше половини всього чоловічого населення планети і близько чверті жіночого) від згубної звички - однієї з найбільш поширеніших епідемій за всю історію існування людства - никотиноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Існує вираз, що «крапля нікотину вбиває коня». Деякі учені вважають, що ця крапля здатна убити не одну, а трьох коней.
Що ж до людей, то смертельна доза нікотину для людини - 50-100 міліграм. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі.
Не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення. Слід враховувати також тісний зв'язок між курінням та наркоманією – серед споживачів наркотиків близько 85 % тих, хто вже мав чи має досвід паління. Останні наукові дослідження дають підстави стверджувати, що куріння вагітних жінок підвищує ризики розвитку наркотичної залежності у їхніх майбутніх дітей.
Причиною появи боротьби з тютюнокурінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти.
Основними причинами смертей, пов'язаних із тютюнокурінням, є: серцево – судинні захворювання (47 %), захворювання органів дихання (19 %), рак легень (16 %), інші види раку (9 %), інші причини (9 %).
Близько 70 %, пов'язаних із тютюном, смертей сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя.
Для підтримки Всесвітнього дня боротьби з тютюнокурінням управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради пропонує проводити наступні заходи:
Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку несе здоров’ю тютюнопаління, допомоги людям, які бажають позбутися цієї шкідливої звички та пересторога для тих, хто ще не спробував курити.
Відповідно до прийнятої Кабміном постанови №212 від 27 лютого 2024 року Національною службою здоровʼ...
Члени виконавчого комітету одноголосно підтримали проєкт рішення «Про внесення змін до рішення...
У четвер, 12 вересня, відбулася нарада з медичних питань під головуванням міського голови Валерія Он...
Стреси, недосипання, негативні спогади, переїзди, втрата і розлука з близькими, кризові ситуац...
Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській м...
Сьогодні медичні працівники Южноукраїнської територіальної громади відзначили своє професійне свято....
14 червня – Всесвітній день донора крові. За статистикою, один донор крові може врятувати житт...
Члени виконавчого комітету одноголосно підтримали проєкт рішення «Про внесення змін до рішення...
Некомерційна комунальна аптека сьогодні була відкрита у Южноукраїнській лікарні первинної ланки. Міс...
14 червня відзначається Всесвітній день Донора крові. Бюджетом Южноукраїнської міської територіально...