![](http://yu.mk.ua/public/index.php/uploads/files/2024/8/6/news/box3/d64b24a7e15843857582320b3ecfdcd3.jpeg)
Міська бібліотека для дітей – офіційний Хаб цифрової освіти
У дитячій бібліотеці Южноукраїнська відтепер можна здобути цифрові навички. Читайлики, їхні батьки т...
Res --> 1
15 жовтня в місті-супутнику Южно-Української АЕС стартував курс факультативних занять «Вступ до ядерної енергетики». Для Южноукраїнська цей факультатив традиційний. Він є початковим етапом конкурсу рефератів «Ядерна енергетика та суспільство», який пройде в квітні 2016 року.
Щотижня, з жовтня по грудень фахівці-атомники знайомитимуть учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл і гімназії з цікавими і злободенними темами, що стосуються мирного атома.
На організаційних зборах і вступній лекції представники відділу роботи з громадськістю та ЗМІ (ВРГтаЗМІ) ВП ЮУАЕС надали учасникам загальне уявлення щодо роботи атомної станції, розповіли про цікаві факти в царині ядерної енергетики та ін.
У процесі майбутніх занять розширити кругозір і сформувати власну думку про атомну енергетику юнакам та дівчатам допоможуть провідні фахівці служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації, цеху радіаційної безпеки, відділів ядерної безпеки і охорони навколишнього середовища. Програма занять включає курс з 8 лекцій, перегляд відеофільмів на ядерно-енергетичну тематику та екскурсії на Южно-Українську АЕС, Ташлицьку ГАЕС і Олександрівську ГЕС, які організовують працівники ВРГтаЗМІ з залученням фахівців навчально-тренувального центру та каскаду ГЕС-ГАЕС.
Тематика занять різноманітна. Вона буде присвячена продовженню термінів експлуатації атомних енергоблоків, контролю радіаційної обстановки на проммайданчику АЕС і в 30-кілометровій зоні, будові та принципам роботи ядерного реактора, забезпеченню ядерної і радіаційної безпеки, а також екологічним аспектам енергетики та екологічній ситуації на Южно-Українській атомній станції і в Україні. Не залишаться поза увагою й загальні питання, що стосуються будови атома, поділу атомного ядра, ланцюгової реакції, типів іонізуючого випромінювання, паливного циклу та поводження з радіоактивними відходами.
Курс факультативних занять допомагає старшокласникам ближче ознайомитися з професіями своїх батьків, глибше пізнати світ атома, допомогти у виборі життєвого шляху. «За більше як два десятиліття своєї історії факультативний цикл «Вступ до ядерної енергетики» для багатьох випускників шкіл і гімназії став гарною підтримкою не лише в особистому розвитку, а й у виборі майбутньої професії, - підкреслює керівник групи зв'язків з засобами масової інформації та громадськістю ВРГтаЗМІ Влада Тішкова.
На завершення факультативного циклу (грудень 2015 року) буде проведено інтелектуальний турнір, під час якого, юнаки та дівчата мають відповісти на запитання з прослуханого курсу лекцій. Переможців та учасників конкурсу буде нагороджено пам'ятними призами.
У дитячій бібліотеці Южноукраїнська відтепер можна здобути цифрові навички. Читайлики, їхні батьки т...
Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад проводить довгост...
Южноукраїнська міська бібліотека оформила книжкову викладку до 205-річчя від дня народження Пантелей...
В червні цього року Южноукраїнський міський центр культури та дозвілля за підтримки управління молод...
30 липня Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, таку дату започаткувала Організація Об'єдн...
Скористалися послугами Южноукраїнського відділу Вознесенської філії Миколаївського обласного цент...
Для зручності людей, які бажають подати заяву на призначення пенсії, але не мають можливості отримат...
Станом на 06 серпня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської територіальної гр...
З 28 липня по 03 серпня в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 2 актові з...
У філії «ВП «Південноукраїнська АЕС» на початку серпня відбувся конкурс наукових д...