![](https://storage.googleapis.com/yu-mk-ua.appspot.com/2024/8/7/news/box3/4c0378dab65215706f878ba514e866c4.jpeg)
Презентували послуги зі створення модулів "Земельний кадастр" та "Адресний реєстр" Южноукраїнської міської територіальної громади
Сьогодні у виконавчому комітеті ТОВ "МагнетікВан Муніципальні Технології" презентували пос...
Res --> 1
Южно-Українська атомна електростанція реалізує пілотний проект з впровадження ризик-орієнтованого підходу до експлуатації, ремонту та технічного обслуговування обладнання енергоблоків.
3-8 лютого в Швеції пройшла стартова нарада за проектом "Впровадження системи ризик-моніторингу на блоці №3 ЮУАЕС". Місце її проведення вибране не випадково: розробник програмного забезпечення для ризик-моніторингу компанія Lloyds Register є організацією технічної підтримки SSM - шведського регулюючого органу з радіаційної безпеки. SSM керує проектом і забезпечує фінансування консультативної підтримки на усіх етапах його реалізації.
Світова практика показує, що впровадження ризик-орієнтованих підходів, зокрема, у царині оптимізації технічних обслуговувань і ремонтів, дозволяє скоротити витрати та збільшити виробіток електроенергії за рахунок оптимізації часу технічного обслуговування, випробувань і ремонту обладнання. Причому, вказаний підхід дозволяє робити це без впливу на кількісні показники безпеки енергоблоків.
Рішення про доцільність застосування ризик-орієнтованого підходу на АЕС нашої держави український ядерний регулятор прийняв у 2001 році. Начальник служби аналізу безпеки Южно-Української АЕС Олександр Марков вважає таке рішення обґрунтованим і прогресивним: "Головна наша мета - безпека. А вона оцінюється рівнем ризиків. Чим менше ризик, тим вища безпека. Тому логічно вести експлуатацію, ремонт і випробування систем енергоблоку, керуючись об'єктивними показниками ризику". Олександр Марков був учасником стартової наради з впровадження нового пілотного проекту на южно-українському майданчику. Проект розрахований на два роки і, згідно з планами, має бути завершений до листопада 2015 року.
Ризик-моніторинг - інструмент оперативного контролю рівня ризику під час перемикань, що змінюють конфігурацію систем діючої АЕС. Найпершу систему ризик-моніторингу було впроваджено в 1988 році у Великобританії. Сьогодні вона набула широкого поширення в багатьох країнах з розвиненою атомною енергетикою. Так, вже до 2003 року такі системи використовувалися, як мінімум, на 100 атомних блоках світу.
Слід зазначити, що минулого року на першому енергоблоці ЮУАЕС вже було зроблено перші кроки з впровадження ризик-моніторингу на основі оперативного ІАБ (імовірнісного аналізу безпеки) енергоблоку №1. І нинішній проект, окрім його впровадження на третьому блоці, передбачає допомогу зарубіжних колег в удосконаленні пілотної версії на першому. Для блоків №1 і №3 придбано спеціальне програмне забезпечення, що дозволяє в безперервному режимі відстежувати показники ризику залежно від поточної конфігурації АЕС. Під час реалізації проекту належить розробити структуру монітору ризику та інтегрувати його з існуючою моделлю імовірнісного аналізу безпеки.
У підсумку системами ризик-моніторингу планується оснастити усі три енергоблоки Южно-Української атомної станції. На другому "мільйоннику" таку роботу буде виконано по аналогії з першим (енергоблоки №1 і №2 - блоки ВВЕР-1000 малої серії).
Сьогодні у виконавчому комітеті ТОВ "МагнетікВан Муніципальні Технології" презентували пос...
Для призначення пільг, а також житлових субсидій за експериментальним проєктом управителі багатоквар...
Начальником служби у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації Іриною ПОНОМАРЬОВО...
06.08.2024 року начальник управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Ельв...
Розвивається спільнота підприємців-ветеранів, щоб створювати нові робочі місця для військових після...
6 серпня 2024 року начальник управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Е...
Сьогодні минають роковини загибелі воїна нашої громади, лейтенанта, командир 4 механізованої роти 2...
Шановні громадяни! Консультації з питань соціального захисту населення можна отримати за телефона...
Станом на 07 серпня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської територіальної гр...
У дитячій бібліотеці Южноукраїнська відтепер можна здобути цифрові навички. Читайлики, їхні батьки т...