До Дня пам'яті жертв голодоморів
Res --> 1
Самотність….Що може бути гірше цього? Самотність в старості - це бідність нового роду, коли не допоможуть ніякі підвищення пенсії. Ця нова бідність, яка зветься самотністю, може бути більш болючою, ніж недостача хліба. Яким чином можна допомогти самотнім пенсіонерам та інвалідам?
Сьогодні державної ваги та особливої гостроти набула проблема надання різних видів допомоги вразливим верстам населення. Досвід роботи органів соціального захисту засвідчує, що на Миколаївщині вони роблять важливі справи щодо вирішення цих питань. З метою вдосконалення системи надання адресної соціальної допомоги малозабезпеченим верстам населення в області сформувалась система надання достатнього мінімуму послуг. В системі органів праці та соціального захисту населення області соціальне обслуговування та соціальні послуги громадянам надають 1 територіальний центр Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та 23 відділи соціальної допомоги, які є структурними підрозділами управлінь праці та соціального захисту населення в районах та містах області.
Однією з форм соціальних послуг є забезпечення непрацездатних громадян у домашніх умовах постійним стороннім доглядом, що стало реальним внеском у наближення соціальних послуг до тих, хто потребує їх найбільше.
Надомне обслуговування забезпечують 750 соціальних робітників, послуги отримують майже 14 тисяч осіб з числа одиноких та одинокопроживаючих громадян. В області для організації надомного обслуговування функціонує 37 відділень.
Чинним документом, що регулює роботу відділень соціальної допомоги є постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 року №1417 “Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)”
Зазначеною постановою визначено, що відділення соціальної допомоги вдома є установою для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) одиноких громадян похилого віку, інвалідів, хворих які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності і потребують сторонньої допомоги в домашніх умовах згідно з медичним висновком.
Відділення не здійснює соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду
Відділення соціальної допомоги вдома може здійснювати обслуговування громадян похилого віку, інвалідів, хворих, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги.
Для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадяни подають письмову заяву управлінню праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Завідувач відділенням соціальної допомоги вдома складає карту індивідуальних потреб громадянина у соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг), визначає їх зміст, уточнює обсяг, складає план його здійснення (їх надання) та готує наказ про взяття на обслуговування.
У разі коли громадянин, який потребує соціального обслуговування (надання соціальних послуг), за віком або за станом здоров’я неспроможний самостійно прийняти рішення про необхідність його здійснення (їх надання), таке рішення може прийняти опікун чи піклувальник.
Відповідно до діючого законодавства відділення соціальної допомоги вдома надає такі основні соціально-побутові послуги:
- приготування (допомога в приготуванні) їжі вдома;
- придбання та доставка товарів з магазину або базару, доставка книг, газет, журналів, медикаментів за кошти громадян, які обслуговуються;
- виклик лікаря, надання допомоги в проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я, організація консультацій лікарів та інших спеціалістів;
- допомога у прибиранні приміщення, пранні білизни, дотриманні особистої гігієни,
- оформлення документів на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів соціальної допомоги, внесення платежів;
- інші соціальні послуги.
На підставі даних карти індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг) та медичного висновку з громадянином укладається договір, у якому зазначаються види, зміст та обсяг послуг, що надаватимуться безоплатно або за плату, обумовлюються періодичність, строки надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома, інші умови.
Відділення соціальної допомоги вдома згідно з умовами договору та відповідно до затвердженого графіка, але не менш як два рази на тиждень, забезпечує відвідування громадян, яких воно обслуговує, організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, виявляє додаткові потреби, вживає заходів до їх задоволення.
На кожного громадянина, якого обслуговує відділення соціальної допомоги вдома, ведеться особова справа.
Медичними протипоказаннями для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян є наявність у них інфекційних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.
Обслуговування громадян припиняється у разі:
- поліпшення стану здоров’я, виходу із складних життєвих обставин, в результаті чого громадянин втрачає потребу в соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг);
- виявлення у громадянина, якого безоплатно обслуговує відділення, працездатних рідних (батьків, дітей, чоловіка, дружини) або осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу, або осіб, з якими укладено договір довічного утримання (догляду);
- направлення громадянина до стаціонарного відділення територіального центру, будинку-інтернату для громадян похилого віку, пансіонату, психоневрологічного інтернату, будинку для ветеранів та інших закладів постійного проживання;
- зміни місця проживання;
- грубого, принизливого ставлення громадянина до обслуговуючого персоналу, соціальних працівників, соціальних робітників та інших працівників територіального центру і його структурних підрозділів;
- порушення громадського порядку (сварки, бійки тощо);
- систематичного перебування в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння;
- виявлення медичних протипоказань для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) територіальним центром;
- у разі смерті громадянина.
Надомне обслуговування для самотньої старенької хворої людини – неоцінимий вид соціальної допомоги. Соціальні робітниці, які згідно призначень лікарів виконують різного виду домашню роботу своїм підопічним, беруть на себе їх біль, клопоти, а головне , дають їм надію відчути , що вони не забуті, про них піклуються.
Головне в соціальній службі – це можливість продовжити зв'язок одинокого пенсіонера з навколишнім світом, не відривати його від способу життя, яке склалося, стати ланкою між людиною похилого віку і зовнішнім світом, і звичайно, надавати всебічну допомогу та послуги.
В місті Южноукраїнську при управлінні праці та соціального захисту населення є відділення соціальної допомоги вдома, яке обслуговує 104 одиноких, одинокопроживаючих та інвалідів. Соціально-побутові послуги надають 10 соціальних робітників відділення.
За додатковою інформацією щодо надання соціально-побутових послуг відділенням соціальної допомоги вдома необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: м.Южноукраїнськ б.Цвіточний 4, т.5-44-54
21 листопада фахівцем із соціальної роботи Ⅱ категорії Денного центру соціально-психологічної допомо...
Сьогодні відбулось засідання університету третього віку факультету "Цифрові технологі...
Цього тижня в університеті третього віку ізотерапія. Першій групі запропоновано методику "Сн...
Графік роботи консультативної поліклініки з 25.11.2024 р. по 29.11.2024 р. &nbs...
Засідання постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров&r...
Засідання постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та земельного...
Графік роботи лікарів НКП "ПУ МЦПМСД" 25.11.2024 - 29.11.2024 &nbs...